ממשיכים עם החזון – שומרים על המסורת

"יובל", האנסמבל הישראלי לחזנות ומוסיקה יהודית, מגיש את "רזא דשבת" הקונצרט הראשון בסדרה למנויים.

בשיתוף 'יובל' , ב' בטבת תשע"ט | עודכן: 12:28

קונצרט חזנות של "יובל" בניצוחו של ד"ר סובול
קונצרט חזנות של "יובל" בניצוחו של ד"ר סובול
יח"צ

"יובל" האנסמבל הישראלי לחזנות ומוסיקה יהודית, מגיש את "רזא דשבת" הקונצרט הראשון בסדרה למנויים תשע"ט 2018-2019 ע"ש יוסף פלג ביליג.

לאחר השבר הגדול בעולם החזנות עם הסתלקותו בחטף של ד"ר מרדכי סובול ז"ל, מי שהיה מייסדה, מנהלה והרוח החיה שבה, החליטה הנהלת "יובל" - כי מפעל החיים של סובול ז"ל חייב להמשך וביתר שאת.

"מורשתו, פועלו ויוזמותיו, ימשיכו לקרום עור וגידים וצלילי המוסיקה הליטורגית יהודית אותה טיפח וניער מעפר ההיסטוריה - ימשיכו להדהד בקונצרטים השונים, בבחינת שפתותיו דובבות בקבר", כתבו ב"יובל" בהודעה למנויים.

מרדכי ז"ל לא רק היה המנצח והמעבד הראשי לכל תכניות "יובל" מאז היווסדה, הוא היה מלך החזנות בדורנו, פשוטו כמשמעו. וירטואוז של ממש בכל תנועותיו, גאון בידיעותיו ובהבנתו המוסיקאלית, מפיק בחסד, אשר פועלו ומעשיו למען עולם החזנות והחזנים בעבר ובהווה, עוד יפרנסו דורות של היסטוריונים ויילמדו בבתי ספר לחזנות.

אופיר לצד אביו
יח"צ

סובול ז"ל, חתן פרס ירושלים ומי שאחראי לעשרות לחנים ומאות עיבודים במוסיקה היהודית, מוכר לרבים מהגשת תוכנית החזנות האישית שלו "לפני התיבה" ברדיו-קול חי, בכל יום שישי במשך למעלה מ 20 שנה.

סידרת הקונצרטים והתוכנית האומנותית לשנת תשע"ט, הוכנה על ידי מרדכי ע"ה, לפרטי פרטים עוד בחודשי הקיץ. נושאי הקונצרטים, החזנים המשתתפים בכל קונצרט והרפרטואר, נמצאו כתובים במחברת על שולחנו. כל שנותר הוא לא הוציא את מבוקשו אל הפועל.

לא אלמן ישראל, מרדכי חינך והניח בן כשרוני, יצירתי ובעל שם עולמי, אופיר, יבדל לחיים ארוכים.

אופיר ששימש כמפיק המוסיקאלי של "יובל" למעלה מ 20 שנה, למד באקדמיה למוסיקה באוניברסיטת ת"א, השתלם בתזמור וניצוח אצל הד"ר חנן וינטרניץ ואצל מאסטרו לאסלו רוט.

אופיר משמש בשש השנים האחרונות כמנהלה המוסיקאלי ומנצחה של להקת הרבנות הצבאית, להקת "סולן", מקהלת "רינת ישראל", מקהלת הישיבה לצעירים בירושלים ועוד ...

כמו כן הופיע אופיר כמנצח אורח עם התזמורות הפילהרמונית הישראלית, תזמורת "סימפונט" רעננה והסימפונית אשדוד, ובחו"ל עם תזמורות באוסטרליה, מקסיקו ,קנדה ,ניו-יורק, לוס אנג'לס, שיקגו ,מיאמי ותזמורות נוספות באירופה.

בנוסף, עיבד ותזמר מאות יצירות לשלל הרכבים, הפיק עשרות דיסקים והופעות בארץ ובעולם.

הנהלת העמותה פנתה אל אופיר וביקשה כי ייכנס בנעלי אביו וישמש כמנהלה המוסיקאלי של העמותה.

אופיר נענה לאתגר בכאב רב עקב הנסיבות והעמותה מינתה אותו למנהל המוסיקאלי ולמנצח של "יובל" - האנסמבל הישראלי לחזנות ומוסיקה יהודית מיסודו של ד"ר מרדכי סובול ז"ל.

הקונצרט הראשון בסדרה בת 3 קונצרטים בהיכל התרבות ת"א - "רזא דשבת" - יתקיים ביום ד' י"א בטבת 19.12.18. בקונצרט יבוצעו מן המיטב שבתפילות והזמירות לשבת.

את הסדרה השנה לזכרו של סובול , תלווה תזמורת "סמפונט" רעננה בהרכב ענק ( 55 נגנים) ומקהלות החזנים "יובל" וזמרתי-ה" - יחד כ 100 איש על בימה אחת.

הסולנים בקונצרט: שי אברמסון – החזן הראשי לצה"ל, נתנאל הרשטיק – בן למשפחת חזנים מפוארת וחזן ראשי בקהילת המפטון שבניו-יורק, יעקב למר – חזן ראשי בבית הכנסת לינקולן סקוור שבמנהטן ומהכישרונות הבולטים בחזני העולם ואברימי רוט – זמר חסידי ובעל תפילה מהמצליחים בארץ.

בקונצרט לזכרו של סובול שהתקיים בשבוע שעבר בבית הכנסת פארק איסט שבניו-יורק אמר אופיר הבן, "אני ערוך ומוכן לאתגר העצום הזה ומודה להנהלת "יובל" על הבחירה בי, להמשיך את מפעל חייו של אבא ז"ל".

לפרטים והזמנות לחצו כאן או התקשרו ל"יובל": 03-570-7479 , 03-579-9550 ,

קונצרט ראשון
יח"צ