תלמידים מכפר "הודיות"
תלמידים מכפר "הודיות"צילום: הודיות

על רקע הפרסומים בתקשורת המצביעים על ירידה במוטיבציה לשירות קרבי בצה"ל, סיימו למעלה מ-3,000 צעירים וצעירות את סדנת השטח של עמותת "אחריי".

במסגרת ימי הסדנא נערכים ניווטים, מסעות ליליים, לינת שטח, יריד חיילות, סדנאות ועוד. בין משתתפי הסדנא 20 תלמידים ותלמידות כיתות יא'-יב' בכפר הנוער הדתי "הודיות" בגליל התחתון, אשר החלו את קורס ההכנה לפני כחודש, ומשתתפים בסדנא כחלק מפרויקט שמוביל המינהל לחינוך התיישבותי לשילוב פעילות "אחריי" בכפרי הנוער.

"היה לי ברור שאשתתף בסדנא, למרות שמדובר בחופשת חנוכה. בסדנה, הסבירו לנו מה אנחנו עומדים לעבור בשירות הצבאי שלנו. מבחינתי זה ברור שכל מי שיכול צריך ומחוייב ללכת לקרבי. אני רוצה להיות בגולני או בגבעתי", אמר תלמיד כיתה י"א שהשתתף בסדנה.

"אחד מהערכים העיקריים שעליהם מחנך הכפר את חניכיו הינו לשירות משמעותי בצה"ל. קבוצת החניכים ויתרה על חופשת החנוכה והצטרפה לפעילות אחריי, במסגרת פעילות הכנה לקראת הגיוס כשלכולם אור בעיניים. לשמחתנו יש לנו קרוב ל-100% גיוס גם בקרב תלמידים יוצאי חבר העמים וגם בקרב יוצאי העדה האתיופית - נתונים הגבוהים משמעותית מממוצע הגיוס הארצי בקרב קבוצות אלה. בזמן שאנו שומעים בתקשורת על ירידה במוטיבציה לשירות קרבי, אנחנו מחליטים לפעול ולעודד את תלמידנו לשירות משמעותי בצה"ל", אמר מנהל הכפר, אלי שטיין.