נתניהו: "פועלים לקבל הכשר על ההתיישבות"

ראש הממשלה אמר בסיעת הליכוד כי הוא מחפש את כל הדרכים לקדם בנייה ביו"ש תוך קבלת גיבוי מבית המשפט.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ב' בטבת תשע"ט

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס אחר הצהריים (שני) בישיבת סיעת הליכוד לדרישות בימין להרחיב את היקף הבנייה ביהודה ושומרון.

"יש פה ראש ממשלה שעמד 12 שנים מול שני נשיאים אמריקנים מאוד מאוד קשים. ובנינו ובנינו ובנינו. ואנחנו מנהלים את זה עכשיו כדי שנקבל הכשר על ההתיישבות כי עכשיו מנהלים נגדנו קמפיין אגרסיבי נגד יישובים שכבר בנינו".

"בנינו ובנינו ובנינו. בחכמה ובנחישות גדולה. מה שאתם חושבים שפשוט הוא הרבה יותר מורכב אבל אנחנו מנווטים בשכל כדי למצוא את הדרך וכשנמצא - גם נבנה וגם נקבל את הגיבוי של בית המשפט. אם זה ניתן זה מצויין ואם לא, נראה, אבל קודם אני מנסה להצליח להרוויח את הכל", דברי נתניהו.

ראש הממשלה הוסיף, "אין שום ממשלה וגם לא תהיה ממשלה שמצליחה להדוף את הלחצים האלה ולתמרן מולם בנושא ההתיישבות".

נתניהו דיבר בפתח ישיבת הסיעה על הפיגוע בצומת עפרה. ''כולנו מתפללים לשלומם של הפצועים בפיגוע הטרור אמש בעופרה. אנחנו מחזקים את ידיהם של הרופאים שנאבקים על חייו של התינוק. מחבלים זוועתיים ניסו לרצוח אם ותינוק שהיה ברחמה. זה דבר שהוא מפלצתי, ויש כמובן צהלת ברכות, אני חושב שמיותר לצפות לגינוי מצד הרשות הפלסטינית, הם רק תורמים להסתה כאן".

לדבריו, "כוחות הביטחון שלנו, השב״כ וצה״ל, רודפים אחר המרצחים הללו. הם ילכדו אותם ואנחנו נמצה איתם את הדין - נבוא איתם חשבון".