אילוסטרציה
אילוסטרציהצילום: iStock

ההסתדרות הכריזה היום (שני) על סכסוך עבודה ברשת, על רקע המיזוג הצפוי של החברה עם ערוץ עשר. זאת, מכוון שלא הושלם המשא ומתן עם עובדי רשת, להסדרת זכויותיהם בעקבות המיזוג.

הסכסוך נוגע לכ-220 עובדי רשת במגוון תפקידים, בהם טכנאי שידור, עובדי שיווק ומכירות, פרומו, דיגיטל, כספים, מינהל ומזכירות.

על פי הצהרת בעלי המניות של שני הערוצים, הערוץ הממוזג עתיד להתחיל את שידוריו בראשית חודש ינואר, בעוד כשבועים.

בהסתדרות אומרים כי "עובדי רשת חוששים שהדבר יביא לשינויים מבניים וארגוניים מרחיקי לכת אשר יסכנו את ביטחונם התעסוקתי".

עובדי רשת התאגדו בהסתדרות בחודש שעבר. אתמול פנה ועד הפעולה של העובדים להסתדרות, בבקשה להכריז על סכסוך עבודה בערוץ, שאושר היום. משמעות הדבר שעובדי רשת יוכלו לנקוט בצעדים ארגוניים כבר בסוף החודש הנוכחי, עוד לפני תחילת השידורים המשותפים.

ההסתדרות דורשת מהנהלת רשת לשמור על זכויות עובדיה, וכן לדון בתנאי העובדים בהליך הארגון מחדש של החברה המשותפת. יצוין כי קיים סכסוך עבודה פתוח גם בקרב עובדי ערוץ עשר ועובדי חדשות עשר.

מוועד הפעולה של עובדי רשת נמסר, "התעוררנו השבוע למציאות שבה המיזוג המתוכנן הפך לעובדה, והחשש לביטחוננו התעסוקתי הפך למוחשי ומיידי. בחרנו בהתאגדות מתוך אמונה כי הערבות ההדדית היא נחלת עובדי רשת".

הנהלת רשת מסרה בתגובה, "רשת 13 מצרה על התגובה האוטומטית שבה נקטה ההסתדרות בהודעה על סכסוך עבודה. התארגנות עובדי רשת החלה לאחר ההחלטה על המיזוג והודעת הפרישה של מנכ״ל רשת 13, אבי צבי. מרגע התארגנות עובדי רשת (שהייתה לאחר ההחלטה על המיזוג) הנהלת רשת 13 הכירה בה ומאותו רגע היא מנהלת עם נציגות העובדים שיח פתוח ודיאלוג ישיר וענייני".

"לכשיושלם הליך המיזוג ויגובש מבנה החברה הממוזגת ופעילותה ניתן יהיה לקיים דיאלוג אופרטיבי יותר. הודעה על סכסוך עבודה בשלב מקדמי כאמור, הוא רתימת העגלה לפני הסוסים. הנהלת רשת תמשיך לנהל דיאלוג ענייני, פתוח ומכבד עם כלל עובדיה", נמסר מטעם ההנהלה.