מושבת פינגווינים שלמה מחכה רק לכם
מושבת פינגווינים שלמה מחכה רק לכם צילום: iStock

אם תמיד חלמתם לגור באי פרטי- עכשיו הגיעה ההזדמנות שלכם. אחד מאיי פוקלנד שנקנה מידי הממלכה הבריטית לפני כ150 מוצע כיום למכירה על ידי יורשיו.

למרות שזה נשמע קצת מוזר, יש כיום מאות איים השייכים לבעלות פרטית. ברוב האיים מדובר בחלקת אדמה קטנה של כמה דונמים בלבד, אך יש גם איים בעלי שטח של אלפי דונמים שנמכרים לכל המרבה במחיר. המיוחד באי החדש שנכנס לשוק היא כמות החיות הגדולה שמגיעה איתו, הכוללת זנים נדירים של ציפורים, אלפי כבשים, והכי חשוב- מושבת פינגווינים.

לפני כ150 שנה רכש ג'ון דין את האי "פבל" מידי הממשלה הבריטית. האי, הממוקם ליד ארגנטינה, הוא אחד מ776 איי פוקלנד וכולל קצת יותר ממאה אלף דונם. במשך השנים האי נשאר בידי משפחתו של ג'ון שניהלה חוות כבשים באי ואף הקימה בו את אחת מטורבינות האוויר הראשונות ליצירת חשמל.

כיום, האי שייך לקלייר האריס, צאצא ישיר של ג'ון דין. קלייר בת ה62 החליטה לפרוש מניהול האי וניסתה להעביר אותו לאחד מבני המשפחה כמיטב המסורת. אך, למרות שחיפשה זמן רב, אף אחד מבני המשפחה לא רצה לקחת את ניהול האי לידיו, וכעת היא מחפשת למכור את האי לכל המרבה במחיר. לטענתה, מכיוון שהאי לא נמכר ב150 השנים האחרונות, קצת קשה לאמוד את שוויו ולכן היא לא נוקבת במחיר מסוים אלא מחכה להצעות.

באי קיימים עשרות זנים נדירים של ציפורים
צילום: iStock

אבל, לפני שאתם חושבים להפוך את האי לפארק שעשועים ענק, כדאי לזכור שלמרות שהאי בבעלות פרטית, הוא עדיין כפוף לממשלת איי פוקלנד. ממשלת האיים קובעת שורה של תנאים לרוכשי האיים ונותנת רשיון קניה רק למי שמתחייב לעמוד בתקנות הממשלתיות.

ואם עדיין יש לכם חשק לחיות באי קטן ומבודד יחד עם מאות פינגווינים- מוזמנים לשלוח הצעת מחיר לקלייר ואולי תהפכו לבעלים המאושר של האי.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם!

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו