סוכל פיגוע של דאעש בבית כנסת באוהיו

הקונסול הכללי בניו יורק, דני דיין, התקשר לראש הקהילה היהודית באוהיו: "ישראל עומדת לצדכם ותסייע בכל הדרוש לקהילה היהודית".

ניצן קידר - ערוץ 7 , ב' בטבת תשע"ט

דני דיין באוהיו
דני דיין באוהיו
צילום: הקונסוליה הכללית בניו יורק

גבר בן 21 מאוהיו, ארצות הברית, נעצר בחשד לתכנון פיגוע בבית הכנסת בעיר טולידו שבמדינה.

האיש תכנן לבצע פיגוע המוני בשם ארגון דאע"ש בשני בתי כנסת, והוא נעצר ביום שישי כשברשותו שני נשקים מסוג AR-15.

העצור נתפס על ידי המשטרה וה-FBI בין היתר בגלל פעילותו ברשתות החברתיות. ביום הטבח בפיטסבורג הוא כתב "אני מעריץ את מה שהיורה עשה, אני רואה את עצמי מבצע את הפעולה הזאת אינשאללה. הם אפילו לא מצפים לכך באזור שלי".

לאחר תהליך חקירה סמוי, בו הצהיר מול סוכני ה-FBI כי הוא מתכוון לבצע את הפיגוע בבית הכנסת בעיר טולידו, בית כנסת שלפי בדיקה שערך עמוס במתפללים ביום שבת.

דני דיין, הקונסול הכללי בניו יורק, אמר "אני מודה ל-FBI ולרשויות על שסייעו בסיכול הפיגוע האכזרי שתוכנן. רק לפני חודש, במדינה הגובלת לאוהיו התרחש האירוע האנטישמי הרצחני ביותר בהיסטוריה של ארה"ב. צריך להגביר כפל כפליים את המלחמה חסרת הפשרות בחיה האנטישמית שמרימה ראש. נמשיך להילחם באנטישמיות, באנטי ציונות ובטרור האכזרי שמנסה לגרום לנו לפחד להיות גאים בזהותנו".

דיין התקשר לראש הקהילה היהודית של טלידו, טינה סטיבן (Tina Stieben), ואמר לה "אני מזועזע מהמחשבה שאירוע רצחני כזה יכל להתבצע שוב. מדינת ישראל עומדת לצדכם, ותסייע בכל הדרוש לקהילה היהודית של אוהיו".