קליש נלחצה: דורשת הבהרות מזעאתרה

ראש עיריית חיפה עינת קליש פנתה לאיש סיעת חד"ש בעיר וביקשה ממנו להבהיר את עמדותיו בנוגע לארגוני הטרור והשוואתם לציונות.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ג' בטבת תשע"ט

עינת קליש
עינת קליש
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ראש העיר חיפה עינת קליש-רותם שוחחה עם רג'א זעאתרה, נציג סיעת חד"ש במועצת העיר, וביקשה ממנו לפרסם הודעה שבה הוא מכחיש את כל האמירות שמיוחסות לו.

זעאתרה, שעתיד להתמנות לסגן ראש העיר, השווה בין התנועה הציונית לבין דאע"ש וסירב לכנות את חיזבאללה ארגון טרור.

על פי הדיווח של חברות החדשות, קליש אמרה לזעאתרה "מופעל עלי לחץ ואתה חייב להבהיר את הדברים, במצב הזה הקואליציה שלנו לא תחזיק מעמד למשך שבוע". זעאתרה השיב "אני מתכנן מסיבת עיתונאים".

יו"ר הקואליציה דוד אמסלם הגיש אתמול הצעת חוק שתמנע את המינוי של רג'א זעאתרה לסגן ראש העיר חיפה. הצעת החוק קובעת כי מועצת עיר לא תמנה לסגן ראש עיר אדם שהביע גילוי תמיכה בארגון טרור. לפי ההצעה, שר הפנים יוכל לבטל מינוי כזה בדיעבד, בכפוף לשימוע.

ראש הממשלה נתניהו סיפר בישיבת הממשלה שלשום כי ביקש מקליש "לבטל את מינוי סגן ראש עיר שתומך בחיזבאללה וחמאס", והוסיף כי הוא מקווה שקליש תיענה לבקשתו.

זעאתרה עצמו סירב לחזור בו מדבריו וטען בראיון לרדיו 103FM כי "דאעש עשו טיהור אתני וגם התנועה הציונית עשתה טיהור אתני בשנת 48". סגן ראש העירייה המיועד תקף את ראש הממשלה: "אני לא חבר לא בחמאס ולא בחיזבאללה, אלא במפלגה הקומוניסטית הישראלית ובתנועת חד"ש שדוגלות בשלום, בשוויון ובאחוות העמים.

''נתניהו וממשלתו המושחתת מנסים להסיט את דעת הקהל. הסכנה האמיתית לעם בישראל לא נמצאת בעיריית חיפה, אלא ברחוב בלפור 10 בירושלים. כשאני אהיה סגן סביר להניח שנתניהו ודרעי כבר יישבו בכלא", אמר.