קורא לתמוך. דמרי
קורא לתמוך. דמרי צילום: דוברות הר חברון

ראש המועצה האזורית הר חברון, יוחאי דמרי, פנה במכתב דחוף לשרים חברי וועדת שרים לענייני חקיקה, לקראת הדיון הצפוי ביום ראשון בועדה בהצעת "חוק ההסדרה 2".

"הצביעו בעד הצעת החוק אשר יעגן בחקיקה את מעמדם המיוחד של יישובי יו"ש הנמצאים בתהליך הסדרה, גם ביישובים בדואים לא מוסדרים ניתן להעניק שירותים בסיסים, החקיקה תאפשר לתושבים לקיים חיים תקינים ולקבל שירותים מוניציפליים מלאים", הסביר דמרי במכתבו.

נציין כי מדובר בהצעת חוק שהונחה בימים האחרונים, ונועדה לתת מענה למצב בשטח לנוכח העיכובים בפעילות צוות ההסדרה.

"ראשית, אבקש להודות על עמדתך העקרונית והחשובה בעניין הסדרת יישובם של יותר מ- 30,000 תושבי יהודה ושומרון. לצערי למרות ההחלטות והקמת 'ועדת ההסדרה', העניין טרם בא לידי סיום, ואולי אפילו רק מתחיל", הסביר דמרי במכתבו לשרים.

לדבריו, "בימים האחרונים הונחה על שולחן הוועדה הצעת חוק משמעותית וחשובה, המיועדת למנוע פגיעה מיותרת בתושבי השכונות והיישובים המיועדים להסדרה, במהלך תקופת הביניים, עד להסדרה. החוק יעגן בחקיקה את מעמדם המיוחד של אותם יישובים, ובכך יאפשר לתושבים חיים תקינים ושירותים מוניציפליים עד להסדרה".

"התושבים נאלצים להתמודד עם קשיים באספקת מים וחשמל ובעיות תשתית רבות. חשוב לציין, כי למדינה עצמה ישנו אינטרס בכך, שכן ישנו רצון להביא להסדרת שכונות ויישובים אלה ולא להריסתם", הוסיף דמרי.