ארדן: צביעות פוליטית משמאל

השר ארדן נפגש עם סגן ראש ממשלת איטליה ודן עמו בשיתוף הפעולה בין המדינות. בציוץ בטוויטר עקץ ארדן את מבקרי הפגישה.

ניצן קידר - ערוץ 7 , ג' בטבת תשע"ט

ארדן עם השר האיטלקי מתאו סלביני
ארדן עם השר האיטלקי מתאו סלביני
צילום: יוסי זמיר, דוברות המשרד לבטחון הפנים

השר לביטחון הפנים ונושאים אסטרטגיים גלעד ארדן נפגש הערב (שלישי) עם סגן ראש ממשלת איטליה ושר הפנים מתאו סלביני.

ארדן דן עם השר האיטלקי בשיתוף הפעולה בין המדינות במאבק בטרור, בביטחון הפנים ובמאבק בחיזבאללה וב BDS.

הוא התייחס לזירה הצפונית ואמר לסלביני, שהגיע לפגישה מיד לאחר שסייר בגבול הצפון, וכי "על מנת להבטיח את יציבות לבנון, חיוני לנקוט צעדים תקיפים נגד חיזבאללה ואיראן בהקדם".

הוא אף ציין כי חיזבאללה, הגדיל את מערך הנשק שלו מ -10,000 טילים בשנת 2006 ליותר מ -150,000 טילים כיום וחפר מנהרות, למרות נוכחותו של יוניפי"ל. לדברי ארדן חיזבאללה משתמש בתשתיות בלבנון וכי "במלחמה עם חיזבאללה, לא תהיה לנו ברירה אלא לתקוף את התשתיות הללו".

השר ארדן ביקש מהשר האיטלקי להשפיע על יוניפ"יל, שבראשו עומד קצין איטלקי, שיהיו כוח פרו-אקטיבי ביישום החלטות האו"ם.

"אנו שותפים למאבק בטרור האסלאמיסטי הקיצוני, המאיים על אירופה וישראל. ישראל תשמח לשתף את איטליה בידע ובניסיון שלנו במאבק בטרור ובהסתה", אמר ארדן לעמיתו.

המשנה לראש הממשלה ושר הפנים האיטלקי סלביני אמר לשר ארדן כי הוא "גאה להיות כאן בירושלים בירת ישראל. מי שרוצה שלום צריך לתמוך בישראל ולהגן על ישראל, ישראל היא מצודה להגנת אירופה והמזרח התיכון".

בהמשך ביקש ארדן מסלביני לפעול כנגד המימון של האיחוד האירופי לארגוני החרם ואמר כי הוא מקווה שאיטליה תסייע למנוע החלטות אנטי - ישראליות והחלטות שתומכות בחרם על ישראל באיחוד האירופי. ארדן ציין עוד כי הוא מקווה שהגישה של האיחוד האירופי תשתנה לאחר הבחירות לפרלמנט האירופי בחודש מאי.

לאחר הפגישה התייחס ארדן בציוץ בטוויטר לביקורת שנמתחה על הפגישה בינו ובין השר האיטלקי, המזוהה עם הימין הקיצוני במדינתו.

"מי שטוען שלא צריך להיפגש עם מנהיג כה בכיר ומשפיע כמו סגן ראש ממשלת איטליה ושר הפנים שלה, צריך גם לדרוש להחרים פגישות עם המסית אבו מאזן, להתנגד למגעים האירופים עם אימפריית הרשע איראן ולדרוש שתומך הטרור זעאתרה לא יכהן בשום תפקיד. אבל לא תשמעו את זה כי הכל צביעות פוליטית משמאל", צייץ ארדן.