אמילי עמרוסי
אמילי עמרוסימירי צחי

כתבת ישראל היום אמילי עמרוסי מפרסמת הבוקר (ד') מאמר מיוחד ומרגש לשירה איש-רן שנפצעה קשה בפיגוע ובנה עדיין בסכנת חיים, בכדי לחזק אותה ברגעיה הקשים.

"אנחנו לא מכירות. הפנים היפות והמחייכות שלך ביום חתונתך הפכו מוכרות בכל בית, ואת אינך יודעת. התינוק שלך, שהיה מוגן בתוך הרחם שלך, בתוך התפילות שלך, הפך לתינוק של מדינה שלמה, למושא תפילות של מיליונים בארץ ובעולם, ואת אינך יודעת. את יודעת שהוא נולד. בערפילי התרופות וההרדמה, את מרגישה: הבטן שלך ריקה. אולי הבנת שהתינוק שלך מנהל מאבק על חייו עוד בטרם החלו להימנות ימיו. אולי קלטת מההתחמקות של סביבתך, שהילד הזה נקרע מרחמך בטרם עת – כדי להציל אותך".

"לראשונה בחייך את אמא. לראשונה בחייו עמיחי הופך לאב. והרגע הזה, שאצל רובנו הוא אירוע נאצל שבו נפתחים שערי השמים ונשמה נשלחת בעדנה לתוך גוף – הרגע הזה חרות אצלכם במהומה של יריות וצעקות. רוצחים חסרי שם ביקשו לקחת חיים שעוד לא נוצקו. הלוואי שיימחה שמם לעולם. שיישארו חסרי שם. הילד הטהור שלך עדיין לא קיבל שם".

"בשביל המוני המתפללים הוא 'התינוק בן שירה יעל'. אבל יהיה לו שם. לכל איש יש שם. הרוצחים אינם אנשים. הם ביקשו לקחת ממך גרעין של חיים. אל הרחם שלך הם ירו. אבל מלאכים הסתובבו סביבך כשנפלת אל האספלט. ואעבור עליך ואראך מתבוססת בדמיך, ואומר לך בדמייך חיי. בדמייך חיי. ואת חיה. שירה-יעל בת ליאורה-שרה, את חיה".