לא מתנצל
סגן ראש העיר חיפה המיועד ויתר על תפקידו

רג'א זעאתרה סירב להתנצל על דבריו ותקף את ראש הממשלה "האיש המסוכן בבלפור 10 מפחד שהערבים יהיו חלק מקואליציה".

ערוץ 7 , ד' בטבת תשע"ט

רג'א זעאתרה
רג'א זעאתרה
צילום: חדשות עשר

רג'א זעאתרה שמינויו לתפקיד סגן ראש העיר חיפה עורר סערה הודיע היום (רביעי) כי הוא מוותר על המינוי ונותן למספר 2 ברשימתו, שהירה שלבי, את משרת סגנית ראש העיר.

"אני לא מתנצל", אמר זעאתרה והדגיש כי חרף דבריו הקודמים הוא מתנגד לטרור.

"אני מתנגד לכל פגיעה בחפים מפשע, יהודים וערבים, אבל אני יודע שבסכסוך הזה נפגעים חפים מפשע בשני הצדדים ואנחנו אומרים שלעם שנמצא תחת כיבוש יש זכות להתנגד לכיבוש בכל האמצעים הלגטימיים", אמר במסיבת עיתונאים שכינס בחיפה.

זעאתרא תקף בחריפות את ראש הממשלה נתניהו וכינה אותו "האיש המסוכן מבלפור 10". לטענתו ראש הממשלה מפחד מכך שבחיפה יהודים וערבים יחיו חיים משותפים. "מה זה הדבר הזה שמאיימים שחיפה לא תקבל תקציבים? שהשערים של הממשלה ייסגרו בפני ראש עיר שנבחרה באופן דמוקרטי? הממשלה מדברת כמו מאפיה ומאיימת כמו מאפיה - זאת דמוקרטיה?".

"אני גאה במפלגה ובדרך שלי, לא הגענו לעיריית חיפה לא במנהרה של חיזבאללה ולא בטיל של חמאס, הגענו בזכות 6715 קולות של אזרחיות ואזרחים שהצביעו לי", הוסיף. "רשימה יהודית ערבית שמובילה כברר 70 שנה בעיר ובמדינה קו ברור ואמיץ של שלום אמיתי וצודק".

אתמול שוחחה ראש העיר חיפה עינת קליש-רותם עם זעאתרה וביקשה ממנו לפרסם הודעה שבה הוא מכחיש את כל האמירות שמיוחסות לו. זעאתרה השווה בין התנועה הציונית לבין דאע"ש וסירב לכנות את חיזבאללה ארגון טרור.

זעאתרה בירך את ראש העיר קליש-רותם ואמר: "אני רוצה להגיד לעינת שהיא מנהיגה אמיצה שיכולה להביא לשינוי. אני יודע מה הלחצים שהופעלו ועדיין מופעלים עליה כדי להוציא אותנו מהקואליציה ומחוץ לגדר הלגיטימיות. אני מעריך את האומץ שלה ומאמין שנמשיך להיות בשותפות אמיצה ואמיתית".