השר קרא התמוטט במליאת הכנסת

שר התקשורת חש ברע בכניסה למליאת הכנסת והתעלף. הוא קיבל טיפול במקום על ידי צוות רפואי.

תגיות: איוב קרא
חזקי ברוך - ערוץ 7 , ד' בטבת תשע"ט

השר איוב קרא
השר איוב קרא
צילום: הלל מאיר/TPS

שר התקשורת איוב קרא התעלף אחר הצהריים (רביעי) בכניסה לאולם מליאת הכנסת. הוא קיבל טיפול רפואי במקום והועבר לבדיקות.

לאחר שהשר התמוטט ובתום הטיפול קיבלו הקואליציה והאופוזיציה החלטה משותפת למשוך את הצעות החוק וההצעות לסדר שנותרו בסדר היום ולסיים את דיוני המליאה.

עדי ראייה ששהו בסמוך לשר סיפרו שהוא עמד ברחבה שמאחורי הכניסה למליאה ואז התלונן בפני הסובבים אותו כי הוא חש כאבים בחזהו ומיחושים נוספים. לאחר כמה שניות, הוא איבד את הכרתו לזמן קצר.

מי שנזעק למקום כדי לטפל בקרא היה ח"כ אחמד טיבי, רופא בהסמכתו. מיד אחריו הצטרף לטיפול גם רופא הכנסת וצוות של מד"א המוצב באופן קבוע במשכן.

אמבולנס של מד"א שהוזעק למקום פינה את קרא לבית החולים הדסה עין כרם כשהוא בהכרה.

ח״כ יהודה גליק שעמד סמוך למקום, סיפר כי ראה את השר קורס. "לצידו עמדו ח״כ עמיר פרץ ולילך, ראש הלשכה של השר יריב לוין. פרץ רץ לקרוא לרופא, וח"כ איתן כבל הרים את רגליו של קרא. ח"כ טיבי שהגיע למקום מהר, אמר לנו שהוא לא איבד את ההכרה".

טיבי עצמו סיפר לאחר האירוע, "כשהגעתי לאחורי הקלעים השר קרא שכב על הרצפה בהכרה מלאה. הוא סבל מכאבים בצד שמאל של החזה. למקום הגיעו מיד פראמדיקים בהם הפראמדיק האישי של ראש הממשלה. ביצענו בו אק"ג ודיברנו איתו כל הזמן. הוא פונה לבית החולים במצב יציב".

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין התייחס לאירוע ואמר, "‫בשמי ובשם כל חברי הכנסת אני מבקש לשלוח איחולי החלמה מהירה ורפואה שלמה לשר ⁦‪איוב קרא‬⁩. דיוני המליאה הופסקו בהסכמת הקואליציה והאופוזיציה, והיא תפתח כרגיל ביום שני".

זה האירוע החריג השני היום במשכן. כשעה לפני התמוטטות קרא, חש ברע הח"כ החדש-ישן רוברט טיבייב (המחנה הציוני). הוא נבדק על ידי פראמדיקים של מד"א שהיו בכנסת ופונה לבדיקות לבית החולים הדסה עין כרם.