נחנך מרכז המבקרים החדש בהר גריזים

השר זאב אלקין זכה למדליית השלום של העדה השומרונית על 'תרומתו למען שימור המורשת של העדה'.

ערוץ 7 , ד' בטבת תשע"ט

השר אלקין מקבל את המדליה
השר אלקין מקבל את המדליה
צילום: דוברות השר אלקין

שר ירושלים ומורשת ח"כ זאב אלקין, ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, מנכ"ל רשות הטבע והגנים שאול גולדשטיין ובכירי המינהל האזרחי חנכו אתמול (שלישי) אחר הצהריים בטקס מרשים את מרכז המבקרים החדש באתר הארכיאולוגי הר גריזים.

זאת יחד עם נכבדי העדה השומרונית בהם הכהן הגדול של העדה.

במסגרת מרכז המבקרים החדש הופק מיצג חדש המתאר את ההיסטוריה המפוארת של האתר הארכיאולוגי הר גריזים ואת המורשת הייחודית של העדה השומרונית ומספק זווית חדשה והיסטורית על האזור והעיר שומרון דרך סיפורי התנ"ך מימי אברהם אבינו דרך סיפורי האבות ו-12 השבטים.

אחד משיאי הטקס היה הענקת מדליית השלום של העדה השומרונית על ידי נכבדי העדה לשר זאב אלקין וברכה מהכהן הגדול של העדה. זאת על תרומתו למען שימור המורשת של העדה השומרונית וההשקעה בשימור אתר הר גריזים זאת יחד עם קמ"ט שמורות טבע במינהל האזרחי ורשות הטבע והגנים, המתפעלים את האתר.

השר אלקין אמר כי "אם בעבר מבקר היה נדרש להגיע עם ספרים, או מדריך אישי להר גריזים, היום הוא יכול לבוא לכאן לצפות בסרט ולקבל הכוונה ראשונית שתתאר לו מה ההיסטוריה של המקום החשוב הזה. אני שמח לחנוך כאן היום את מרכז המבקרים החדש, הר גריזים הוא אחד מהאתרים היפים ביותר של השומרון.".

יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון, הוסיף כי "זהו שלב חשוב נוסף בשדרוג האתר הבינלאומי הגן הלאומי הר גריזים. העדה השומרונית היא חלק מאיתנו, והיא חלק מההתיישבות בשומרון. אנחנו אוהבים אותם אנחנו חלק מהם, נמצאים איתם בשמחות ובאבל, מלווים אותם בחגים ובשגרה".

"הר גריזים הוא אתר תיירות ומורשת מהחשובים בשומרון ואולי גם בארץ. אתר היסטורי המושך אליו מדי שנה עשרות אלפי תיירים מהארץ ומהעולם. המועצה האזורית שומרון תמשיך לפעול כדי לפתח את התיירות בשומרון ולהביא לכאן אנשים מהעולם כולו", דברי דגן.