"עיכב את החזרת נשמתו עד שהוריו יחבקו אותו"

סבו של התינוק עמיעד ישראל הי"ד ספד לו בהלוויה, "עשה רבות בטרם מלאו לו ארבעה ימים. איחד את עם ישראל בתפילות, בחיבוקים, באהבה".

ערוץ 7 , ד' בטבת תשע"ט

חיים סילברסטיין, אביה של שירה איש-רן שנפצעה בפיגוע בצומת עפרה, ספד הערב (רביעי) לנכדו התינוק עמיעד ישראל הי"ד שנולד בלידת חירום לאחר הפיגוע אך לא שרד את הפציעה.

"עמיחי ושירה ילדינו האהובים שוכבים כעת פצועים בבית הרפואה שערי צדק", אמר הסב בהלוויה שנערכה בהר הזיתים. ''כשהתבשרנו על ההיריון, איזו שמחה, נכד ראשון - חודש שביעי וההתרגשות מתגברת. הדלקת נר שמיני בשמחה, נסיעה הביתה והמתנה תמימה בתחנת בעפרה".

"ואז צרור כדורים קטע את השמחה, הציפייה והחלומות. זה נס גלוי שחיי שירה ועמיחי ניצלו ולדאבוננו אחרי מאבק התינוק נפטר. אויב אכזרי ושפל כוון את נשקו לעבר אשה הרה כיוון שרצה לעקור אותנו מארצנו", הוסיף סילברסטיין.

הסבא פרץ בבכי והשמיע מסר ברור לאויבים: "לעולם לא תצליחו. אנחנו חזקים יותר מכם. אנחנו צודקים יותר מכם. אנחנו שייכים לכאן יותר מכם. אנחנו ננצח אתכם. זו ארצנו, עמנו ותורתנו הקדושים".

''עמיחי ושירה, לבנו נקרעים מצער על הכאב והאבדן. אבל בנכם הטרי עמיעד ישראל, נכדנו הרך, השם ייקום דמו, כבר עשה רבות בטרם מלאו לו ארבעה ימים. הוא איחד את עם ישראל שהתגייס בתפילות, בחיבוקים, באהבה".

"הוא זיכה רבבות מבני עמנו בלימוד תורה ובאהבת חינם. בנחישות הוא עיכב את החזרת נשמתו לקדוש ברוך הוא עד אשר הוריו הפצועים יפגשו אותו, יחבקו אותו וייפרדו ממנו", הוסיף הסב.