חוסל המחבל שביצע את הפיגוע בברקן

המחבל אשרף נעאלווה, שרצח את זיו חג'בי וקים לבנגרונד-יחזקאל בחודש אוקטובר, חוסל במהלך ניסיון לעצור אותו.

ערוץ 7 , ה' בטבת תשע"ט

לאחר מצוד שנמשך חודשיים, חיסלו הלילה (חמישי) כוחות הביטחון בשכם את המחבל אשרף נעאלווה, שביצע את פיגוע הירי באיזור התעשיה ברקן שבו נרצחו זיו חג'בי וקים לבנגרונד-יחזקאל.

המחבל היה חמוש בעת שהגיעו הכוחות למקום בו הסתתר. בזמן ניסיון המעצר התפתחו חילופי אש, מהם נהרג.

כוחות שב"כ, ימ"מ וצה"ל הגיעו אל מקום המחבוא של המחבל בתום מרדף ארוך ורב מאמצים. בין היתר נעצרו ונחקרו על ידי כוחות הביטחון כמה חשודים שסייעו או שהיו מודעים לפעילותו של נעאלווה. חלק מהעצורים הועמדו לדין. מחקירתם עלה כי נעאלווה התכוון לבצע פיגוע נוסף, אשר למעשה נמנע עם איתורו הלילה.טוען....

בשבוע שעבר דחה בג''ץ את העתירה שהגישו קרובי המחבל ואישרו לממש את צו ההריסה שהוצא נגד ביתו של המחבל בכפר שוויכה.

צו ההריסה שהוציא אלוף פיקוד המרכז מתייחס רק לקומת המרתף ולקומת הקרקע של המבנה שבהן התגורר המחבל, על אף שבני משפחתו ידעו על כוונתו לרצוח יהודים ואף נאשמים באי מניעת הפיגוע.

לפני שבועיים הוגש כתב אישום נגד אביו של המחבל, ממנו עולה כי האב ידע שבנו מתאמן בנשק המצוי ברשותו וכי ברצונו לבצע פיגוע. בנוסף, האב פעל למכירת רכבו של המחבל במטרה להעלימו, ומשלא הצליח, החביא את הרכב.

חיסולו של נעאלווה התרחש שעות אחדות לאחר חיסולו של סאלח עומר סאלח ברגותי, שביצע את הפיגוע בצומת עפרה ביום ראשון האחרון.

סאלח חוסל אמש על ידי כוחות ימ"מ כאשר ניסה להימלט מניסיון המעצר וניסה לפגוע בכוחותינו. במקביל לחיסולו, לוחמי צה"ל, השב"כ והימ"מ עצרו מחבלים נוספים שחשודים בביצוע הפיגוע בצומת עפרה ביום ראשון האחרון.

המחבלים שנעצרו הועברו לחקירה בשירות הביטחון הכללי.