הרב עמאר: אסור לתת שום לגיטימציה ללהט"ב

רבה של ירושלים תקף את הניסיונות לתת לגיטימציה ללהט"ב בחינוך הדתי ולפתוח את מוסדות החינוך בפני הארגונים, "זה לא קירוב אלא תיעוב"

ערוץ 7 , ה' בטבת תשע"ט

הרב עמאר: אסור לתת שום לגיטימציה ללהט"ב-ערוץ 7
העולם השתגע. הרב עמאר
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

רב העיר ירושלים, הראשון לציון הרב שלמה משה עמאר, תקף השבוע בחריפות את הניסיונות של ארגוני הלהט"ב לפגוע במשפחה בכלל ובפרט את הניסיונות של הארגונים להיכנס לתוך מערכת החינוך הדתית.

הרב אמר את הדברים בכינוס מיוחד שמתקיים מדי שנה, בנושא 'בית חינוך ומשפחה', תכנית החמ"ד לחינוך לחיי משפחה, ובהם הדגיש את החומרה בלתת לגיטימציה ודריסת רגל לתופעות פסולות של שינוי מבנה המשפחה.

"כאן זה לא קירוב אלא תיעוב. מי שנותן הדגשה שמבינים אותם שהם מסכנים וחולים זה שקר, הוא מכחיש את התורה...יש כאלו אומרים שאנו צריכים לקרב אותם. זה לא לקרב אותם. הם נותנים היתר לצעירים לפרוץ פרצות בחומת תורתנו הקדושה", תקף הרב.

בהמשך דבריו יצא הרב בחריפות כנגד מתן לגיטימציה בחינוך הדתי לארגוני הלהט"ב והשווה את הדבר למתן לגיטימציה לבישול חזיר "אבל החינוך הדתי אסור לו לתת שום לגיטימציה ק"ו לא להזמין אדם שידבר על כך. תארו לכם שנעשה קורס בישול וניתן מתכונים, נביא מומחה צרפתי לבישולים והוא ילמד אותנו חמישה מתכונים איך עושים חזיר שיהיה טעים-בתנור, בבישול, על האש".

"האם בזה יקרא שאנחנו נותנים דמוקרטיה? זה מה שאנו צריכים ללמד ילדי ישראל? פה זה הרבה יותר! שם זה איסור לאו ופה זה האיסור הכי חמור שבתורה. זה שהעולם השתגע ולצערנו בתי המשפט והמחוקקים הולכים אחריהם, הוכו בסנוורים ממש חשכו עיניהם. הולכים אחרי השטויות", הדגיש הרב עמאר.

לקראת סיום דבריו הזכיר הרב ברוח ימי החנוכה את תקופת היוונים "כבר עמדו היוונים בזמנו והמתיוונים ובכל דור ודור עמדו לעקור את התורה והתורה חיה וקיימת והיא שעמדה והיא עומדת ומעמידה אותנו ומביאה אותנו עד הלום ולא יעזור לאף אחד כלום. אבל חבל שיהיה לנו יד בחילול ד', שיהיה לנו יד בפגיעה בחינוך של ילדי ישראל הטהורים והקדושים".

בסיום הדברים התייחס הרב לטענה כי יש חשש מפגיעה בתקציבים "אמרו לי שאולי יהיה בעיה של תקציבים. אמרתי לו: תאר לך שבמדינת הודו יש מקומות של עבודה זרה, אז אם היהודים יקימו בית ספר יגידו להם ללמד עבודה זרה, כל בוקר צריך להשתחוות לפסל. אנחנו נעשה חשבון של תקציב? או נגיד להם לא מדובשך ולא מעוקצך ונרוץ להציל את נפשנו?".