תשובתנו תהיה: בניה. בניה. בניה

דבריו של ראש מועצת שומרון, יוסי דגן, בהלוויתו של התינוק עמיעד ישראל שנרצח בפיגוע הירי בעפרה.

יוסי דגן , ה' בטבת תשע"ט

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן הספיד אמש את עמיעד ישראל - בנם של שירה ועמיחי איש - רן תושבי השומרון, שבנם יולד לאחר שאמו נורתה ע"י מחבלים בצומת עפרה.

דגן דרש מראש הממשלה הכרזה על הקמת ישוב חדש סמוך לישוב אלון מורה בו מתגוררים הורי התינוק, לזכרו וכנקמה על הרצח.

"נקמת ילד קטן לא ברא השטן. מול איזה אנשים שפלים אנחנו מתמודדים. שיורים באשה הרה ופוגעים בתינוקה. מול איזה רשע.

התבשרנו שנתפס מחבל אחד ונורה. זה חשוב אבל לא מספיק. לא נסתפק יותר בתפיסת מחבלים.
איבדנו השנה 4 אנשים יקרים בפיגועים בשומרון: הרב רזיאל שבח, הרב איתמר בן גל, קים לברנגרוד יחזקאל וזיו חג'בי, והיום אנחנו מאבדים את החמישי. תינוק בן יומו. הלב נקרע. אנחנו. תושבי השומרון. לא מוכנים לקבל יותר את הרפיסות. עליה אנחנו משלמים בדם.

דמו של התינוק הזה זועק לשמים. אנחנו דורשים פעולות תגמול בקיני המחבלים. אנחנו דורשים הרתעה. אנחנו לא רוצים להגיע יותר לבתי הקברות ולנגב את דמעותינו. אדוני ראש הממשלה, אני דורש ממך. אני קורא לך להכריז עוד היום על הקמת ישוב חדש לזכרו של עמיעד ישראל כתשובה לרצח הנתעב הזה. מדינת ישראל צריכה להתעשת. נקמתנו תהיה בניה. בניה בניה", אמר דגן.

"אני נשבע בפניכם כאן משפחת איש - רן. משפחת השומרון. עם ישראל. אנחנו לא נשכח את מי שאילצו אותנו ללוות תינוק שרק נולד בשל רצח. אנחנו נתמוך בכם. נסייע בכל מה שצריך. ולא נשבר.

אלו שעשו זאת לא רוצים יהודים בארץ ישראל, אבל השנאה שלהם תובס ע״י האהבה שלנו לארץ ישראל הנכדים והנינים ובני הנינים שלנו יבנו בתים בארץ ישראל בכל ארץ ישראל, יקנו אדמות ויבנו יישובים חדשים. נצח ישראל לא ישקר".