''ראיתי אותם חצי שעה לפני הפיגוע. הכאב אדיר''

הרב דוד פוקס, מרבני ''נצח יהודה", הכיר את יובל מור-יוסף ויוסף כהן הי"ד שנרצחו בגבעת אסף. "נמרצים ושמחים, מקובלים על כולם".

רעות הדר , ה' בטבת תשע"ט

פיגוע ירי בגבעת אסף
פיגוע ירי בגבעת אסף
צילום: דוד מיכאל כהן/TPS

הרב דוד פוקס, מרבני עמותת ''נצח יהודה", הכיר את החיילים שנפלו היום (חמישי) בפיגוע הירי ליד גבעת אסף, סמל יובל מור-יוסף הי"ד ורב-טוראי יוסף כהן הי"ד.

״הם היו בחורים מאוד נחמדים, כל היום עם חיוך", תיאר הרב פוקס. ''החברים שלהם אהבו אותם מאוד והם היו מקובלים על כולם. ראיתי אותם היום ממש חצי שעה לפני הפיגוע. הם היו באמצע לשמור בתחנה, עברתי לידם עם הרכב שלי בדרך לשיעורי תורה בכמה פילבוקסים ולא רציתי לעצור בשביל לא להפריע להם''.

פוקס תיאר את תחושותיו בעקבות מותם של החיילים. ''לשמוע שבחורים כאלה, נמרצים ושמחים, נופלים פתאום - זה כאב אדיר. פגשתי את החברים שלהם - הם קיבלו את זה בהלם. הכאב הגדול רק ממקד אותם עוד יותר במשימות שניצבות מול עיניהם עכשיו. המתיישבים באיזור בו הם נפלו ממש אהבו אותם והיו בקשר טוב איתם״.

הרב יוחנן דנציגר, מנכ״ל עמותת נצח יהודה (הנח״ל החרדי), שמלווה את החיילים החרדים במהלך השירות הצבאי, מוסיף כי ״קיבלנו בצער גדול את הבשורה המרה על נפילתם של החיילים היקרים שלנו. אנחנו שולחים את תנחומינו למשפחותיהם ולחבריהם.

''בימים הקרובים נתגבר את הפעילות שלנו עם חיילי הגדוד בשביל לחזק את ידיהם ולתמוך בהם בימים הקשים האלה. כמו כן, יחד עם כל עם ישראל, אנו מתפללים לרפואתו של החייל הפצוע״, הוסיף דנציגר.