אלפים הפגינו נגד נתניהו בירושלים: "נמאס לנו למות''

ראשי המועצות ביו"ש דורשים מראש הממשלה למגר את הטרור הערבי ולפתח את ההתיישבות היהודית. ''הממשלה הזו תהיה בסכנה קיומית''.

אלירן אהרון , ה' בטבת תשע"ט | עודכן: 13:09

אלפי בני אדם השתתפו הערב (ה') בהפגנת מחאה בכיכר פריז בירושלים בעקבות גל פיגועי הטרור והידרדרות המצב הביטחוני.

על המודעות שהופצו לקראת ההפגנה נכתב "מתינו מוטלים לפנינו! סיימנו לשתוק כי פשוט נמאס לנו למות".

בעקבות ההפגנה שמתקיימת ליד בית ראש הממשלה, המשטרה חסמה את ציר הנסיעה מרחוב עזה/ארלוזורוב דרך שדרות בן מימון ועד כיכר פריז.

ראש המועצה האזורית בנימין, ישראל גנץ, אמר בהפגנה: "כשהדלקנו נרות בעפרה הייתי שם וכעבור 10 דקות חזרתי לפיגוע נורא עם מספר נפגעים שבו העובר נרצח בלי שזכה לראות אור יום.

''נפגשתי עם ראש הממשלה ושר הביטחון ועם אלוף הפיקוד ואמרתי להם שאנחנו סומכים על כוחות הביטחון אבל היום הגעתי לפיגוע שני, שהיה חמישה קילומטר מהפיגוע הקודם וראיתי את החיילים שרועים והגעתי להחלטה שעד כאן''.

גנץ הדגיש, ''אנו דורשים מראש הממשלה - ביטחון. אני קורא להחזיר את הסיכולים הממוקדים, לרסק את תשתיות הטרור ולהחזיר את הביטחון לעם ישראל. אנו קוראים לך, ראש הממשלה, לתת תשובה לאזרחי ישראל ולהחיל ריבונוות בכל יהודה ושומרון''.

"הפיגוע הזה הוא המשך של הפיגוע, הוא המשך לעשרות ומאות פיגועים. יש תשתיות חזקות ואנחנו דורשים ישובים חדשים, הסדרת ההתיישבות במאסות אדירות. זה מה שינצח את הטרור. המאבק הזה ימשיך עד שיחזור הביטחון ותינתן תשובה ציונית הולמת", הבהיר ראש מועצת בנימין.

רפי לבנגרונד, אביה של קים יחזקאל הי"ד שנרצחה בפיגוע בברקן, אמר לערוץ 7 ''הגעתי לפה בשביל להפגין נגד אזלת היד של הממשלה בכל הנוגע לביטחון של תושבי ישראל. את הבת שלי רצחו חיילים של אבו מאזן ואנחנו אמורים להפסיק את זה.

"אזלת היד היא של נתניהו, אנחנו מבקשים ממנו שיטפל ביתר שאת במחבלים ויפעיל יד קשה וייצא למבצע, שיעשה מה שהוא רוצה - העיקר שיבטיח שלא יהיו פיגועים. מעבירים להם כסף ונותנים להם מוטיבציה. זה לא ייתכן. אם אין לו פתרון אז שישים את המפתחות ונחפש מישהו אחר", הוסיף האב השכול.

ראש מועצת שומרון יוסי דגן אמר בהפגנה "רק אתמול בלילה ליווינו לבית הקברות תינוק בן ימים ספורים שנרצח בפיגוע הנורא, היום ראינו פיגוע נוסף. מדינת ישראל מאבדת את ההרתעה. הממשלה הזו נוהגת כמו ממשלת שמאל, כמו ממשלת ברק לפני האינתיפאדה.

"אני אומר לך אדוני ראש הממשלה, אם לא יינתן מענה אמיתי הממשלה הזו תהיה בסכנה קיומית.
בשנה האחרונה נרצחו בשומרון ארבעה אנשים ואתמול בערב קברנו תינוק. הנרצח החמישי. אנחנו דורשים את החזרת המחסומים באופן מיידי, דורשים לקיים פעולות תגמול כנגד הרשות הפלסטינית הרצחנית".

דגן הוסיף, ''אנחנו דורשים הכרזה על הקמת ישוב על שם כל אחד מהנרצחים. זוהי קריאת השכמה לממשלה הזו. אנחנו לא מוכנים להסתפק בהבטחות ממוחזרות. למרות הדם השפוך אנחנו לא עדים לשינוי אמיתי ולכן אני מכריז כאן עכשיו על השבתה של הרשויות ביהודה ושומרון החל מיום ראשון.

"אנחנו לא הולכים לעבודה, אנחנו הולכים לשבת מול משרד ראש הממשלה עד שנראה שינוי אמיתי. עד שאנחנו נדע שהממשלה הזו עושה הכל כדי להגן על האזרחים שלה. בלי תירוצים ובלי מצמוצים. אנחנו יוצאים למאבק נחוש שאין צודק ממנו. עם ישראל חי", הוסיף ראש מועצת שומרון.

במהלך השעות האחרונות נערכו הפגנות לאורך ציר 60 ביהודה ושומרון: בצומת תפוח ובצמתים מרכזיים בהר חברון. 22 נערים יהודים נעצרו על ידי המשטרה לאחר שניסו לחסום את הכביש באזור הכפר סינגיל, בין עפרה לשילה שבבנימין.

עו"ד איתמר בן גביר, מראשי ''עוצמה יהודית'', אמר בהפגנה כי "אחרי הכשל בדרום והמהלך ההגנתי בצפון שאין לו שום המשך התקפי, המחבלים ממשיכים להתנהל ביהודה ושומרון כבשלהם ולמערכת הביטחון אין כל תשובה.

"אכן יש לשבח את חיילי צה"ל והיחידות המיוחדות שפעלו הלילה אולם טרור לא מנצחים בהגנה, ואי אפשר כל הזמן לרדוף אחרי מחבלים במקום לערוך פעולות התקפיות: ממשלת ישראל חייבת לתת הוראה לצה"ל לחסל את שלטון אבו מאזן שממנו יוצאים כל מעשי הרצח והתמיכה ברצח, ומי שלא מסוגל לעשות זאת צריך ללכת הביתה", הוסיף.

ראש המועצה האזורית גוש עציון, שלמה נאמן, אמר בהפגנה בכיכר פריז "אנחנו תומכים בממשלה שתממש את זכותנו על הארץ, אבל מעבר לזה תפקידה לעצור כל מתקפה על יהודים. המתקפות יעצרו רק בדרך אחת - לגדוע את תקוותם להתבסס בארץ שלנו.

''אנחנו בני אברהם אבינו, עם מכניס אורחים, אבל יש כאן עם בקרבנו ששכח שהוא אורח בארץ ישראל והעם הזה חולם שתהיה לו כאן אחיזה מדינית . רק ע"י החלת ריבונות מלאה ביהודה ושומרון האויב הערבי יפסיק לחלום ויפסיק לפגוע בנו.

''אנחנו מצפים ודורשים מראש ממשלת ישראל והשרים לאשר את החוק שיובא לאישור ביום ראשון הקרוב בוועדת שרים לחקיקה, 'חוק מרקם חיים' - חוק המסדיר את הישובים השכונות הצעירות ביהודה ושומרון. אנחנו כאן כדי לא לעזוב לעולם", הוסיף נאמן.טוען....