תיעוד
37 מחבלי חמאס נעצרו ביו"ש

כוחות הביטחון פעלו הלילה בעיר רמאללה וברחבי יהודה ושומרון. 40 מבוקשים נעצרו, 37 מתוכם פעילים בארגון הטרור חמאס.

קובי פינקלר - ערוץ 7 , ו' בטבת תשע"ט

37 מחבלי חמאס נעצרו ביו"ש-ערוץ 7
כוח צה"ל ברמאללה
צילום: דובר צה"ל

כוחות גדולים של צה''ל פעלו הלילה (שישי) בעיר רמאללה, בעקבות פיגוע הירי שאירע אתמול בצומת גבעת אסף, בו נפלו שני לוחמי צה״ל סמל-ראשון יובל מור יוסף הי"ד וסמל יוסף כהן הי"ד.

בפיגוע נפצעו קשה לוחם נוסף ושירה סבג בת ה-20 מהיישוב בית אל.

כמו כן, לוחמי צה"ל וכוחות שב״כ ומג"ב עצרו באיו"ש 40 מבוקשים החשודים במעורבות בפעילות טרור, מתוכם 37 מחבלים הפעילים בארגון הטרור חמאס. החשודים נלקחו לחקירה בשירות הביטחון הכללי.

שורת המעצרים הינה תוצאה של עבודה מודיעינית שמובלת כל העת בשב״כ ובצה״ל. "צה"ל ימשיך לפעול במטרה לסכל את הטרור ולשמור על הביטחון במרחב", נאמר בהודעת דובר צה''ל.

בתוך כך, מצבן של שירה איש רן ושל שירה סבג שנפצעו בפיגוע בעפרה ובגבעת אסף ממשיך להשתפר, כך נמסר הבוקר מבית החולים שערי צדק.

שירה עברה אתמול למחלקה רגילה ומצבה הולך ומשתפר. שירה סבג מבית אל שנפצעה בצומת גבעת אסף נותחה בהצלחה ובמהלך היום תשוחרר מיחידת ההתאוששות למחלקה רגילה. גם מצבו של עמיחי איש רן ממשיך ומשתפר.

עם זאת, החייל שספג כדור בראשו בפיגוע בצומת גבעת אסף עדיין נמצא בסכנת חיים. מבית החולים הדסה עין כרם נמסר כי הוא מורדם ומונשם לאחר שעבר אתמול ניתוח מורכב בראשו.

בפיגוע בגבעת אסף נרצחו שני לוחמי חטיבת "כפיר" יוסף כהן ויובל מור-יוסף הי"ד. כהן ז"ל מבית שמש היה יתום מאב, אמו התחתנה בשנית עם טייס קרב בחיל האוויר שחזר בתשובה ונהיה אברך. הלווייתו תתקיים הבוקר ב-10:30 בבית הלוויות ברחוב שמגר בירושלים. משם הוא יובא למנוחת עולמים בהר הזיתים ולא בחלקה צבאית.

סמל-ראשון יובל מור-יוסף ז"ל יובא למנוחות הבוקר בשעה 11:00 בבית העלמין הצבאי באשקלון. מור יוסף שוחח עם אביו לפני הפיגוע וסיפר לו שלמרות שהיה אמור לצאת הביתה הוא התנדב להחליף כמה מחבריו כדי שיוכלו לנוח. לחברו שלח הקלטה בוואטסאפ: "אם אתה עובר בגבעת אסף, אל תשכח אותי אחי. אוהב אותך".