לאחר הפיגוע: צה"ל חסם את הפרצה והרס

כוחות צבא ומנהל אזרחי חסמו בבית אל את הפרצה דרכה חדר הבוקר (שישי) המחבל והרסו את המבנה הערבי הנטוש.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , ו' בטבת תשע"ט

בית אל
בית אל
צילום: TPS

תגובה מאוחרת. כוחות הביטחון הרסו אחר הצהריים (שישי) מבנה פלסטיני הסמוך למקום הפיגוע בבית אל.

מדובר במבנה פלסטיני שבגינו חייב בג"ץ את צה"ל להשאיר פתח בין הישוב לבין הכפר הפלסטיני ג'ילזון.

את הפתח הזה ניצל הבוקר המחבל כדי לחדור לשטח הישוב לדקור ולסקול באבן לוחם צה"ל.

מצבו של החייל שהותקף מוגדר קשה והוא מורדם ומונשם בבית החולים הדסה עין כרם. מדובר צה"ל נמסר כי מהתחקיר ראשוני עולה כי במהלך מאבק שהתפתח בין השניים, דקר המחבל את הלוחם בסכין וכן פגע בו ממרחק קצר באמצעות אבן.

מהסימנים בשטח עולה כי המחבל נפצע גם הוא במאבק. עוד נמסר כי כוחות צה"ל ממשיכים בסריקות במרחב.

בתוך כך, החל משעות הבוקר המוקדמות כוחות הנדסה של פועלים להוספת מיגון בתחנות אוטובוס וטרמפיאדות בגזרת יהודה ושומרון. כ-120 פרטי מיגון מבטון מוקמו היום בכ- 20 מוקדים בכלל החטיבות המרחביות באוגדה במטרה לשפר את ההגנה באזור.

מפקד אוגדת יהודה ושומרון, תת-אלוף ערן ניב אמר "אנחנו נמצאים בתקופה מתוחה, אחרי שבוע בו מחד שמנו ידינו על שני מחבלים בזכות פעילות מאומצת ושיתוף הדוק בין גופי הביטחון השונים ומנגד שבוע בו ספגנו שלושה פיגועים קשים. אני שולח חיזוק למשפחות השכולות ולמשפחות הפצועים. כולי תקווה שלא תדעו עוד צער.

כוחות צה״ל, שב״כ ומשטרה פועלים כעת במרחב גזרת איו״ש, באמצעים גלויים וסמויים במטרה לעצור את האחראים לפיגוע אמש בצומת אסף והבוקר בעמדה הצבאית סמוך לבית אל. במקביל אנחנו ממשיכים לפעול במטרה למנוע ולסכל את הפיגוע הבא, לצד תגבור מאמץ ההגנה בצירים ובישובים. נמשיך לעשות כל מאמץ להגן על אזרחי ישראל בכל מקום בו יהיו, בכוחות מתוגברים, גם במהלך סוף השבוע הקרוב".