השבתה כללית של המועצות האזוריות

ראשי המאבק ביו"ש הודיעו על השבתה כללית של המועצות ויעלו מחר (ראשון) להפגנה מול ישיבת הממשלה בדרישה להביא למיגור הטרור

אורלי הררי , ו' בטבת תשע"ט | עודכן: 17:33

אלפים מפגינים בירושלים: "נמאס למות"
אלפים מפגינים בירושלים: "נמאס למות"
צילום: רועי חדי

בעקבות ההסלמה הביטחונית ביו"ש וגל הטרור הודיעו ראשי המועצות ביו"ש על השבתה כללית של המועצות ביו"ש.

בכוונת התושבים לעלות מחר (ראשון) בשעה 09:00 להפגנה מול ישיבת הממשלה בדרישה להביא למיגור הטרור ולהחזרת הביטחון בהתיישבות. ראשי המועצות קוראים לשרים המגיעים לישיבת הממשלה להגיע לפני כן להפגנה ולתמוך בדרישותיהם הבסיסיות, כלשונם.

ראש המועצה האזורית מטה בנימין ישראל גנץ אמר לפני כניסת השבת, "ההשבתה של המועצות בראשון הקרוב הינה קריאת השכמה לממשלה. עובדי המועצה אינם יכולים לעבוד כאשר עיקר העיסוק בימים אלו, זה בארגוני לוויות, הפעלת עובדים סוציאלים המדברים על המוות במקום על החיים.

אני קורא לראש הממשלה ולשרים, פעלו למיגור הבטחון, החזירו את הסיכולים הממוקדים, השיבו מחסומים ומנעו מרכבים פלשתינאים נסיעה חופשית בכבישים המרכזיים".

עוד הוסיף גנץ "ברצוננו לחיות ועל כן, בימים הקרובים נקים ישוב חדש הממחיש את רצוננו בפיתוח האזור ובהפרחת הגבעות השוממות ומשתוקקות לבואנו".

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן הוסיף "אני קורא לכל מי שבטחון אזרחי מדינת ישראל חשוב לו, לכל מי שלא מוכן לתת למדיניות ההכלה כלפי מחבלים להמשיך. לכל מי שארץ ישראל חשובה לו, להצטרף אלינו ביום ראשון ולזעוק את הזעקה על הדם היהודי שנשפך ויותר חשוב מכך בכדי למנוע את המשפחות השכולות של יום המחר, של עוד שבוע, של עוד שנה חלילה.

זה נוגע לכולנו. ממשלת ישראל מאבדת את ההרתעה. זה לא מאבק אישי של תושבי יו"ש ולא של ימין ושמאל זה מאבק ערכי ומוסרי של כל אדם הגון. של מדינת ישראל ושל עם ישראל על ריבונותו ועל זכותו לשקט והחזרת מלחמה שערה"

ראש המועצה האזורית גוש עציון שלמה נאמן אמר "על שרי ממשלת ישראל להבין שאנחנו מצפים מהם בשעה זו להתייצב לימין ההתיישבות. לדאוג לחיינו כפשוטו - במישור הבטחוני: הלחמו באויב ללא רחם, שבשו את חייו תהפכו את הפגיעה ביהודים ללא משתלמת! ובמישור חיינו היומיומיים - אשרו את חוק מרקם החיים המסדיר כ-6000 בתי אב ביהודה ושומרון כי רק כך יפנים הצד השני שאנחנו כאן כדי להישאר".

ראש המועצה קריית ארבע אליהו ליבמן הסביר, "אנו משביתים את המועצות לא כי מתחשק לנו, אלא כי אנו קוראים לממשלה ולשריה להחזיר את השקט והביטחון לתושבים, לקבוע תג מחיר על כל מעשה טרור, מאבן ועד רצח. כך ורק כך עם ישראל ינצח".