צו הריסה לדירת רוצחו של ארי פולד הי"ד

הצו מתייחס רק לדירה שבה גר המחבל, בקומה העליונה של המבנה. למשפחת המחבל ניתנה ארכה של יומיים במהלכם יוכלו לעתור לבג"ץ נגד ההריסה

עוזי ברוך - ערוץ 7 , ח' בטבת תשע"ט

ארי פולד הי"ד
ארי פולד הי"ד
מתוך עמוד הפייסבוק

מפקד פיקוד המרכז, אלוף נדב פדן, חתם הבוקר (ראשון) על צו הריסה לדירה בה התגורר המחבל שרצח את ארי פולד הי"ד, בחודש ספטמבר האחרון.

צו ההריסה הוצא לאחר שנדחתה ההשגה שהגישה משפחת המחבל נגד ההריסה.

גורמים בצה"ל מציינים כי הצו מתייחס לדירה בקומה העליונה במבנה בן שלוש קומות, אשר בה התגורר המחבל. למשפחת המחבל ניתנה ארכה של יומיים עד למימוש הצו, במהלכה יוכלו לעתור לבג"ץ נגד מימושו.

ארי פולד הי"ד נרצח בפיגוע דקירה בכניסה לקניון בצומת גוש עציון. פולד בן ה-45, אב לארבעה ילדים, הסתער לעבר המחבל לאחר שנדקר ואף ירה לעברו. בבית החולים שערי צדק נאלצו לקבוע את מותו של ארי לאחר שנפצע אנושות.

פולד, תושב אפרת, היה פעיל בולט ברשתות החברתיות ובמדיה הכללית למען ישראל בכלל וההתיישבות ביהודה ושומרון בפרט. המחבל, בן 17 וחצי תושב יטא ליד חברון, נורה, נוטרל ונפצע באורח בינוני.

''אנו חיים בזכות גיבורים כמו ארי. נזכור אותו תמיד'', אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו למשפחת פולד לאחר הפיגוע. ''פגשתי הערב את הוריו ואחיו המופלאים של גיבור ישראל הנפלא ארי פולד ז״ל. חיבקתי אותם בשם כל עם ישראל בעת יגונם הנורא''.