"קצה השפיץ של ההגנה של מדינת ישראל" לע"מ

ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו ביקר היום (שני) בתעשייה האווירית, ושמע סקירות מפי יו"ר התעשייה האווירית הראל לוקר ומנכ"ל התעשייה האווירית נמרוד שפר.

השניים, יחד עם בכירים נוספים, הציגו בפני ראש הממשלה כיוונים להתעצמותה של התעשייה והאופן בו כיוונים אלה יוכלו להועיל לביטחון הלאומי של מדינת ישראל.

במהלך הביקור סייר נתניהו בתערוכה במקום והוצגו בפניו אמצעים ויכולות טכנולוגיות בפיתוח התעשייה האווירית.

ראש הממשלה אמר במהלך הסיור, "יש פה צבר של מוחות ואנשים מאד מוכשרים שמפתחים את קצה השפיץ של ההגנה של מדינת ישראל, החל מלווין מיקרו לוויני שנורה לחלל וכלה בטילים שרק את חלקם אתם רואים כאן מאחורי. החלל הוא תחום ענק שמדינת ישראל נכנסת אליו. מפתחים כאן טילים התקפיים שיכולים להגיע לכל מקום במרחב ולכל מטרה. זה הכח ההתקפי של מדינת ישראל שהוא חשוב לנו בכל הזירות.מפתחים כאן מערכות נשק עם יכולות מיוחדות שאין לאף מדינה אחרת".

במענה לשאלה על עסקת המטוסים עם קרואטיה השיב נתניהו, "זה מתנהל בין המדינות. עסקתי בזה אישית, מוקדם מדי לומר כרגע דברים ברורים בעניין הזה. אנחנו פועלים".

נתניהו נשאל על המפגש שקיים היום עם משפחות שכולות והשיב, "היום נפגשתי עם משפחת חג׳בי אחרי שהבטחתי בזמן השבעה לאלמנתו נטלי שניפגש. היא הביאה את שני ילדיה, אחד מהם גיא בן השבע אלוף שח. הבטתי לו שאשחק איתו משחק שחמט, אז הוא בא אליי למשרד עם המשפחה ואחרי סיור הם הוציאו את הלוח והתחלתי לשחק נגד הילד המוכשר הזה".

"אחרי ארבעים דקות היינו בתיקו, לא סיימנו כי הייתי חייב להגיע הנה. צילמנו את הלוח וקבענו שנמשיך.
אני נפגש עם כל משפחה ואפגש גם עם המשפחה של קים ז"ל", הוסיף.

יו״ר התעשייה האווירית הראל לוקר אמר לנתניהו, "אתה שמעת וראית פה מקצת מהיכולות שלנו, זה מימוש של הג׳ניוס היהודי במלוא עוצמתו. התעשייה האווירית יודעת להגיע לטובת עם ישראל לכל מקום שרק תחליט ולכל מקום שאנחנו נרצה. השמיים הם לא הגבול".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו