בית המשפט קבע: תקיפת הנהג - אינה על רקע לאומני

בית משפט השלום דחה את בקשת המשטרה להאריך את מעצר החשוד בתקיפת נהג אוטובוס במודיעין עילית. החשוד נשלח למעצר בית.

ערוץ 7 , ט' בטבת תשע"ט | עודכן: 20:35

בית המשפט קבע: תקיפת הנהג - אינה על רקע לאומני-ערוץ 7
עורך הדין דוד הלוי
צילום: יח"צ

בית משפט השלום בירושלים דחה הערב (שני) את בקשת המשטרה להאריך את מעצרו של חייל משוחרר שנעצר בחשד לתקיפת נהג חברת קווים לפני מספר ימים במודיעין עילית.

השופטת חוי טוקר קבעה כי לא מדובר בתקיפה ממניע לאומני אלא מדובר בסכסוך בין נהגים ושלחה את החשוד בתקיפה למעצר בית.

״יצויין כבר עתה כי אין החשד שמקורו של האירוע בגזענות אלא מדובר בסכסוך בין שני נהגי רכב", נאמר בהחלטה.

בדיון נחשף כי נטען כלפי נהג האוטובוס שהוא זה שתקף ראשון באירוע בכך שירק לעבר הנהגים האחרים שהיו שותפים לוויכוח במקום. עוד התברר כי בידי המשטרה תיעוד של האירוע, אך עד לדיון טרם הספיקו החוקרים לצפות בו.

השופטת קבעה גם כי המעצר של החשוד בוצע שלא כחוק, שכן המשטרה עצרה את החשוד לא מכוח צו של שופט ורק לאחר מספר ימים. החשוד נשלח למעצר בית בתנאים מגבילים.

עו"ד דוד הלוי שייצג את החשוד מסר, "מרשי מכחיש בתוקף את המיוחס לו. אמנם אין בכוונתי להצדיק אלימות כלשהי מכל סוג ואולם יש להעמיד דברים על דיוקם, שכן התמונה המצטיירת מצביעה על כך שהנהג התנהג במהלך האירוע בצורה אגרסיבית פרובוקטיבית ומתגרה, ולאחר מכן ניסה לצייר את האירוע כאירוע לאומני דבר שאפילו המשטרה אינה מקבלת".

"מרשי כלל לא נכח במקום בעת שהאירוע התרחש. החלטת השחרור המיידית של מרשי מדברת בעד עצמה ויש בה אף ביקורת כלפי התנהלות המשטרה שהחליטה לעצור את מרשי ללא צו מעצר בניגוד מוחלט להוראות החוק", הוסיף הלוי.

בארגון חוננו, מטעמו פועל עו"ד הלוי, אומרים כי "שוב מתנפצת עלילה כנגד יהודים אזרחי ישראל. נדמה כי ערביי ישראל מצאו שיטה. תקפת יהודי? מיד תגיד שהותקפת כי אתה ערבי וכך תינצל".

"אנו שמחים שביהמ"ש עמד על דיוקם של דברים ובסופו של דיון, לאחר בחינה מקיפה של החומרים, הבין את התמונה והורה על שחרורו של האזרח לביתו. צר לנו שמשטרת ישראל הולכת שבי פעם אחר פעם אחרי צהלות ההמון בתקשורת ולא אחרי הראיות והעדויות", אמרו בחוננו.