כספי הלילה מול קרי
כספי הלילה מול קרי צילום: רויטרס

שמונה משחקים התקיימו הלילה (בין שני לשלישי) בליגת הכדורסל הטובה בעולם, ליגת ה-NBA. מבין השמונה, המשחק המרכזי היה זה שהפגיש בין האלופה גולדן סטייט לממפיס.

מי שעמד במוקד המשחק הלילה היה לא אחר מאשר עומרי כספי, שחקנה הישראלי של ממפיס ומי שבימים כתיקונם משמש כקפטן נבחרת ישראל בכדורסל.

כספי עמד במוקד בעיקר בשל העובדה כי בעונה האחרונה נמנה על סגל האלופה, רגע לפני ששוחרר ממנה בתחילת משחקי הפלייאוף, אך כנהוג ב-NBA קיבל כספי את טבעת האליפות על שירותיו בעונה שעברה.

כספי קיבל מחיאות כפיים רמות מאוהדי האלופה, והרגיש כי הוא שוב בבית מה שגרם לו להצטיין יתר על המידה הלילה כשהיה לקלעי המוביל של ממפיס עם 20 נקודות ב-21 דקות של משחק.

המשחק אמנם הוכרע מוקדם, כשכבר ברבע השני עלתה האלופה ליתרון גבוה ממנו בלתי אפשרי היה לממפיס לחזור, אך כספי לא עשה הנחות לקבוצתו לשעבר וקלע 16 נקודות ברבע האחרון אליהן הוסיף 6 כדורים חוזרים ו-2 אסיסטים.

מי שהגיע גם כן לשיא אישי לא פחות גדול הוא סטף קרי שחצה את רף 15 אלף הנקודות בקריירת המשחק הקצרה שלו בליגת הכדורסל הטובה בעולם. בסיום, גולדן סטייט מנצחת 93:110, וממפיס ניצלת מתבוסה בזכות שיא עונתי של כספי שמוכיח כי הוא עדיין שייך לרמות הגבוהות ביותר בכדורסל העולמי.