הרב יואל מנוביץ', ראש ישיבת הגולן, נרגש לקראת אירוע "יחד בקדושה" שייערך בעוד שבוע וחצי בירושלים, במהלכו יתכנסו מאות רבני ובוגרי ישיבות ההסדר לסיום הש"ס ביום אחד ובמקום אחד.

האירוע הייחודי ייערך ב-30 בצמדבר, כ"ב בטבת תשע"ט, בבנייני האומה בירושלים. הלימוד יתקיים בתוך אולם שהוסב לבית מדרש בתפאורה מלאה ומהודרת ובהשתתפות ראשי ישיבות ההסדר, בוגרי עולם ההסדר, שרים וחברי כנסת, ראשי ערים וקצינים בכירים. במהלך היום כולו ילמדו 346 חברותות שמונה דפי גמרא ויסיימו את הש"ס.

הרב מנוביץ', ראש ישיבת הגולן וחבר מועצת איגוד ישיבות ההסדר, אמר כי "לישיבות ההסדר יש תפקיד משמעותי בעיצוב הציבור הדתי-לאומי ועיצוב החברה הישראלית בכללה. בוגרי הישיבות פועלים ומשפיעים בכל שדרות החיים ותרומתם הניכרת לחברה ולמדינה הובילה לפרס ישראל בו זכו הישיבות".

הרב מנוביץ' המשיך ואמר כי "רב אברום (שפירא זצ"ל) נהג לומר שהישיבה היא בית חרושת לתורה, וזה בדיוק מה שעמד מולנו בארגון האירוע, אנו נשב יום שלם ונלמד גמרא. זה לא אירוע של חסידות או של הגות ולא נעשה חידושים גדולים ומאמרים מפולפלים. אנחנו נשב ללמוד שעות רבות בעמל של קניין תורה, בדיוק כמו שישיבו ללמוד תורה בדורות הקודמים, כאשר כל השוני הוא שאנחנו עושים זאת במדינת ישראל. לימוד הגמרא הוא העוגן של הישיבות ולכן אין מתאים ממנו לעמוד בלב האירוע המרכזי של עולם ישיבות ההסדר".

כאמור, מאות החברותות שנרשמו מראש באתר הייעודי, בחרו את שמונת דפי הגמרא ללימוד ויזכו להיות חלק מהמיזם. מלבד האפשרות לרכוש מושב אישי לחברותא ניתן להתאגד מספר תורמים או בני משפחה מסביב לדמות משמעותית בקהילה ובמשפחה ולזכות אותו לקחת חלק במיזם. כמו כן, ניתן לתרום ולתת חסות ללימוד דפים, מסכתות וסדרים כל אחד לפי יכולתו.

כל ההכנסות מאירוע זה יוקדשו ליותר מ-24 מיזמים הנכללים בשלושה תחומים עיקריים: תורה, צבא והחברה ישראלית. המיזמים המגוונים כוללים רצון להקים בית מדרש נייד שיגיע לחיילים בשטח, צוותי חירום שיסייעו לרשויות המקומיות ולקשישים בחירום, שילוב אנשים עם מוגבלויות בישיבות ההסדר, מלגות לבני מח"ל, סיוע לחיילים ובני ישבות המתמודדים עם קשיים נפשיים, מלגות שכר לימוד לתלמידים עם קשיים כלכליים, רשת בתי תמחוי לנזקקים, בתי מדרש לגיל השלישי ועוד.

את המיזמים מוביל איגוד ישיבות ההסדר בהשתתפות כלל הישיבות, לטובת פיתוח והעצמת פעילות עולם ישיבות ההסדר.

להרשמה לחצו כאן