שוטר ליום אחד
שוטר ליום אחד צילום: דוברות המשטרה

שוטרי מחוז ירושלים מזה תקופה ארוכה מלווים באופן אישי וצמוד את חניכי מרכז 'עלה' בירושלים המטפל באנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית, ולאורך התקופה התפתחו בין השוטרים לחניכים קשרי ידידות שבעיקר באו לידי ביטוי בפעילויות משותפות שהתקיימו במתחם המרכז.

חלומו של טל, חניך במרכז 'עלה', הוא להיות שוטר ליום אחד, לשרת בתחנת משטרת לב הבירה בירושלים ולעסוק במקצועות השונים של שוטרי התחנה.

השוטרים שלא נשארו אדישים, מיד גייסו למשימה את ניידת המשאלות של משטרת ישראל והגיעו עמה הבוקר למרכז 'עלה' בירושלים, הלבישו את טל במדי השוטר החדשים ומיד ניגשו למשימת הסיור בניידת, הכוללת בתוכה התקנים משטרתיים שונים ומגוונים כגון אורות משטרה, מערכת קשר וכריזה.

עם הגעתו לתחנת המשטרה, פעל יחד עם חוקרי המעבדה לזיהוי פלילי וסייע להם לפענח זירת עבירה, פעל בליווי כלב משטרתי לאיתור סמים מסוכנים וסייע לחבלני המשטרה בטיפול בחפץ חשוד.

עם סיום הכשרתו, בטקס מיוחד שנערך לטל ע"י פיקוד ושוטרי התחנה, הוא קודם לדרגת סגן ניצב, וקיבל באופן רשמי את סיכות מחוז ירושלים.

במשטרה ציינו, "זוהי הזכות שלנו להפתיע כל פעם מחדש ולהעניק חוויה ייחודית שאין כמותה בשום מקום אחר. הבעות הפנים, החיוכים והשמחה הם התגמול הכי טוב שאנו יכולים לבקש בחזרה."

מנכ"ל עלה בירושלים שלומית גרייבסקי אמרה "זו התרגשות עצומה. טל, צעיר עם מוגבלות, ששגרת חייו היא מלחמה יומיומית להתקדמות, לשיקום, שיפור באיכות החיים והישגיות, זכה ליום מיוחד ולחוויה שונה לגמרי. מוקף בצוות שוטרים אוהב שנתן לו הזדמנות להגשים חלום.

"השוטרים הנפלאים מתחנת לב הבירה בירושלים שכבר 5 שנים קושרים את שגרת עבודתם עם שגרת חיינו. גם ולמרות מצבים ביטחוניים לא פשוטים, יש להם תמיד זמן ומקום בלב לילדים ולצעירים בעלה ירושלים", הוסיפה.