ח"כ סיידה: נדרוש את החקלאות לש"ס

ח"כ סיידה (ש"ס) תוקף את התנהלות משרד החקלאות שלדבריו הפך שותף של האוצר הפוגע בחקלאים: 'השר אריאל לא ער למצב ומבקש ממני נתונים'.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"א בטבת תשע"ט

חבר הכנסת דני סיידה (ש"ס) סבור כי בקדנציה הבאה לא יהיה מנוס מדרישה של מפלגתו לקבל לידיה את תיק החקלאות לנוכח הפגיעה בענפי החקלאות והייצוא.

"יש פגיעה מתמשכת בענפי הייצוא. מגיעים אלינו חקלאים ומי שמטפל בהם זה חבר הכנסת ועקנין ואני מסייע לו. הפתרונות מגיעים מש"ס ואנחנו אכן מטפלים. מצער שמשרד החקלאות יודע לעשות התיישבות אבל לא יוצא מהקיבעון של יהודה ושומרון והגולן. מה קורה עם הגליל?", שואל ח"כ סיידה.

כתושב הגליל מספר סיידה כי מצוקת החקלאים באה לידי ביטוי בשורה ארוכה של תחומים. הוא מזכיר בהקשר זה את ההפרטה, "זו אמנם מדיניות של ביבי אבל אנשי האוצר מוציאים אותה לפועל והכי מדאיג הוא שמשרד החקלאות, שהוא האבא של החקלאים, משתף פעולה עם האוצר והופך להיות סניף של האוצר. זה דבר שלא מובן לי. הרי 'הבית היהודי' היא אלופת ההתיישבות, אז איך היא נותנת יד לדבר כזה?".

את ביקורתו מטיח ח"כ סיידה ישירות לעבר שר החקלאות, אורי אריאל, שלטעמו אינו ער למצב. "אתמול דיברתי אתו בעניין ההטבות שניתנות לגולן ושאלתי למה הן לא ניתנות גם לגליל שגם הוא אזור עימות. הוא אמר לי 'לא ידעתי' ומבקש שאראה לו מסמכים. שאני אביא לו מסמכים כדי להראות לו? אתה מבין איפה זה נמצא?".

באשר לעתיד החקלאות בגליל במידה והדברים לא ישתנו, אומר סיידה: "יהיו מספר חוואים גדולים. כל שניים שלושה יחזיקו ענף בלול, יקימו חוות גידול ויגדלו שם תאילנדים ואז נראה שכל החקלאים עוזבים. דור ההמשך בטוח יעזוב. החקלאים המזדקנים לא ייצאו לשטח ולא ישמרו על הגבולות והשדות יופקרו וכך הגבולות. הוכח כבר שכל מה שלא מגיעים אליו פעמיים-שלוש ביום מגיע אליו הטרור החקלאי וגורמים עוינים ששמים יד על האדמה".

סיידה קובע כי הדרישה לקבלת תיק החקלאות לידי מפלגתו לא מגיעה מקרב חברי הסיעה עצמם אלא מקרב החקלאים המבקשים מהם ליטול את המושכות ואת המשרד להנהגתם.

עוד התייחס חבר הכנסת סיידה לסוגיית מנהרות הטרור הנחשפות בגבול הצפון, אזור מגוריו. לדבריו כמי שמתגורר במרחק של שני קילומטרים מאזור המנהרות הוא יכול לספר כי בעבר סבר שחבריו המתלוננים על רעשי חפירה הוזים, אך לאחר הניסיון שהצטבר ברצועת עזה ולנוכח הגילויים האחרונים מתברר ש"זה אחד הדברים המסוכנים ביותר. אם לא היינו תופסים אותם היום היינו נקלעים לאסון ברמה הלאומית".