מחאה מול שגרירי אירופה: הפסיקו לממן ארגוני סיוע למחבלים

פעילי "עד כאן" הפגינו מול בתי שגרירי גרמניה, נורבגיה, ספרד ושבדיה בדרישה להפסקת המימון שמדינתם מעבירה לארגון 'המוקד להגנת הפרט'

ערוץ 7 , י"ב בטבת תשע"ט

מחאה מול שגרירי אירופה: הפסיקו לממן ארגוני סיוע למחבלים-ערוץ 7
ליד שגרורות שבדיה
צילום: עד כאן

סוגיית הריסת בתי המחבלים מגיעה לבתי השגרירים: פעילי ארגון 'עד כאן' הפגינו מול בתיהם של שגרירי גרמניה, נורבגיה, שבדיה, ספרד ודיפלומטים נוספים, בדרישה לעצור את המימון הכספי שארצם נותנת לארגון השמאל הקיצוני 'המוקד הגנת הפרט'.

אנשי ''עד כאן'' הציגו שלטים המראים את סכום התרומה של כל מדינה, כיתוב 'תודה' בשם החמאס ו'המוקד להגנת הפרט' על התרומה ותמונת ביתו ההרוס למחצה של המחבל שביצע את הפיגוע בברקן.

מול בית שגרירת גרמניה הסביר צחי דיקשטיין, סמנכ"ל 'עד כאן': "הגענו הבוקר לבית שגרירת גרמניה בישראל כדי לבוא ולהעביר מסר ברור, לא ניתן יותר להעביר כספים המסייעים באופן ישיר לטרור. ל'מוקד להגנת הפרט' ממשלת גרמניה העבירה רק בשנתיים האחרונות קרוב למיליון וחצי שקלים לסיוע למחבלים, למניעת הריסת בתים".

דיקשטיין תיאר את מציאות הטרור בארץ, וטען כי גרמניה מונעת את הריסת בתי המחבלים. "בזמן שמדינת ישראל מתמודדת עם איום הטרור, עם מחבלים מפגעים, עם רצח של אזרחים, של תינוקות בני יומם, בו בזמן הזה המוקד להגנת הפרט בסיוע כספים מאירופה ומדינת גרמניה עושים הכל על מנת למנוע את הריסת בתי המחבלים. ולזה באנו לומר עד כאן!".

כאשר הגיעו אנשי 'עד כאן' לבית שגריר שבדיה, שוחח דיקשטיין טלפונית עם מנהלת לשכת השגריר, שמסרה שהשגריר לא בארץ. בשיחה הדגיש כי מדינת שבדיה העבירה 6 מיליון ש''ח ל'מוקד' בשנים האחרונות.

"באנו לומר עד כאן להעברת כסף לארגונים שמסייעים למחבלים. יש מוקד בארץ שנקרא 'המוקד להגנת הפרט', הוא עותר נגד הריסת בתי מחבלים. אנחנו נרצחים פה, שבוע שעבר נרצח פה תינוק בן יומו, ומהצד השני מדינות אירופאיות כמו שבדיה מעבירות מיליוני שקלים מידי שנה ומסייעות בצורה הזו לטרור", אמר דיקשטיין למנהלת הלשכה.