חוזרים לעמונה
חוזרים לעמונהצילום: עצמי

מתיישבי עמונה מגיבים בצהריים (חמישי) בחריפות לדברים שאמר נגדם הבוקר היועמ"ש ד"ר אביחי מנדלבליט בועידת גלובס.

"מנדלבליט לא יבלבל אותנו", תוקפים המתיישבים, "הרכישות בעמונה בוצעו כדת וכדין ואושרו על ידי הגורמים המקצועיים במנהל האזרחי. אנחנו מחכים לאישור שר בטחון וראש הממשלה בנימין נתניהו שיאשר רישומן על שמנו - האישור הזה הוא אישור פוליטי-מדיני ונתניהו חייב לתת אותו. זה שלנו. קנינו את זה בכסף מלא ונתניהו לא יכול למנוע מאיתנו להשתמש ב-40 דונם שרכשנו במיליוני שקלים".

"אנחנו בטוחים שאיילת שקד תפעיל את כל כובד משקלה כדי שבתשובה של הפרקליטות לבית המשפט בעתירה שהגשנו המדינה תודיע שבכוונתה להסדיר את ההתיישבות בעמונה ולאפשר חווה חקלאית במקום כפי שהתב"ע מאפשרת", הוסיפו המתיישבים.

חוזרים לעמונה

המתיישבים בעמונה חתמו בקריאה: "ראש הממשלה נתניהו ושרת המשפטים שקד - זו המחויבות שלכם לאפשר חזרה של דגל ישראל ושל נוכחות יהודית לעמונה. התרוממות הרוח בציבור התומכים שלכם בעקבות החזרה לעמונה הייתה בבחינת מים צלולים על נפש עייפה. עכשיו, אחרי שאנחנו רכשנו כדת וכדין (בהשקעות של מליונים וטובי אנשי מקצוע הערביסטים הכי טובים בארץ נהלו את מסע הרכישות) - עכשיו תורכם".

הבוקר כאמור אמר מנדלבליט בועידת גלובס, "הפרת החוק בחסותם של אנשי ציבור, כמו הצבת קרואנים בלתי חוקיים בקרקעות הרשומות בבעלות פרטית – איננה יכולה להיות מקור לגאווה", כשהוא רומז לחידוש ההתיישבות בעמונה.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן הגיב אף הוא לדבר היועמ"ש. ''אני מעריך מאוד את היועץ המשפטי לממשלה. אביחי מנדלבליט הוא אדם יקר, רציני והגון גם כשאני חולק עליו. אדמותיה של עמונה נרכשו בשנתיים האחרונות כדת וכדין מאותם נפקדים שחיים בחו"ל ועל כן גם מי שטען כי האדמה שייכת לאותם נפקדים טועה", אמר דגן.

"מחובתי כאיש ציבור לחזק מהלכים ערכיים, מוסריים וציוניים ברמה הגבוהה ביותר והחזרה לעמונה בוודאי לאחר שהאדמה נרכשה היא מעשה ציוני מהמדרגה הראשונה", הדגיש.