נותנים בית לנערים

מיזם גיוס ההמונים של כפר הנוער בית חג"י נכנס לישורת האחרונה והאנשים שעומדים מאחורי הפעילות משתפים: "צריך בעיקר לתת להם אהבה".

בשיתוף כפר הנוער בית חג"י , י"ב בטבת תשע"ט

לקראת סיום מיזם גיוס ההמונים של כפר הנוער בית חג"י מספרים האנשים המפעילים אותו ביום יום על הפעילות והתרומה של הכפר לחברה הישראלית.

ג'ו בורנלי, מנהל הפיתוח של הכפר, מסביר: "כפר הנוער בית חגי הוא מקום שנותן מענה במצוקה, נוער בסיכון, לוקחים אותם, משקימים אותם ומשלבים אותם בחברה הישראלית".

מירי חקק, מחנכת בכפר הנוער ששימשה בעבר גם כהורה במשפחתון בכפר מוסיפה, "הכפר נותן לנערים את האפשרות לחיים נורמליים בעתיד. אין מילה אחרת לזה".

לדבריה הדבר החשוב ביותר בעבודה עם הנערים הוא להעניק להם אהבה. "צריך בעיקר לתת להם אהבה. כמובן שגם הרבה גבולות, אבל העיקר זה אהבה ואמון, להאמין בהם ושיאמינו בנו".

דרור טל, הורה במשפחתון בכפר, מסביר מה הביא אותו למקום. "באתי עם הרצון לתת. כי מעבר לזה שום סיבה הגיונית לא תביא לכאן אנשים. כל אחד רוצה את הקריירה שלו ואת ההתקדמות בחיים, אבל קצת לפני המירוץ הזה, מי שרוצה לתת קצת מעצמו לעם ישראל, יכול לעשות את זה פה בצורה מדהימה".

בורנלי אומר כי הלב של הכפר הוא המשפחתונים. "זוג הורים שאומן עשרה נערים מכל רחבי הארץ מהצפון ועד אילת וזה הלב של הכפר. הם המודל לחיים נורמליים, בית טוב שמגן ומכיל וככה אנחנו מצליחים לשקם אותם".

דרור, שמלבד ילדיו הביולוגים מגדל עשרה נערים, מספר על המשימה. "המשפחתון נותן לנערים מענה על הצרכים שלהם מהקטנים ביותר ועד הגדולים ביותר אפילו מחוץ לכפר".

מירי מרחיבה על הדוגמה האישית החשובה של הורי המשפחתון. "זה הבית שלהם, יש לנו כאן נערים שאפילו אין להם בית לחזור אליו בסוף שבוע או בחופש הגדול. פה הם גרים פה הם חיים עד גיל 18. מעבר לזה הם רואים איך זוגיות תקינה צריכה להתנהל, איך הורים מתנהגים לילדים שלהם, איך מתנהלת ארוחה ואיך לסדר חדר, אבל מעל הכל זה הבית שלהם".

לדבריה זו משימה לא קלה המצריכה משאבים רבים. "צריך לבוא עם מלא יכולת נתינה. זו התקופה הכי יפה שיכולה להיות בחיים עם הכי הרבה סיפוק".

דרור מלווה את הנערים כבר שלוש שנים והוא מספר על תחושת הסיפוק המגיעה בעקבות התקדמות הנערים. "זה הסיפוק הכי גדול בעבודה. אתה קוטף את הפירות אחרי תקופה ארוכה כשאתה רואה איך החבר'ה יוצאים מפה ואיך הם מתקדמים וחושבים על עצמם ועל החיים שלהם ורואה איך הם הופכים לאנשים טובים ואזרחים טובים לחברה".

גם למירי יש חוויות מיוחדות עם בוגרי הכפר. "יש נערים שחוזרים לכאן אחר כך עם המשפחות שלהם או שבאים לתרום לכפר והם אומרים: הכפר נתן לנו את החיים במתנה".

ג'ו בורנלי קורא לציבור להירתם למען הכפר. "אלה השעות האחרונות של הקמפיין ואנחנו רוצים שיהיה לנערים בית כמו שצקיך. בית קבע. ואנחנו מבקשים מכל מי שיכול לתת מה שאפשר כי כל תורמה קובעת. אנחנו צריכים את הערה שלכם".

כדי להמשיך בעשייה הזו - אנו זקוקים לך!