תא ניאו-נאצי במשטרת גרמניה

הרשויות בגרמניה פתחו בחקירה לאחר שחמישה קציני משטרה חשודים כי איימו על עורכת דין שייצגה קורבנות פשיעה ניאו נאצית וגזענית

ניסן צור - ערוץ 7 , י"ד בטבת תשע"ט

הפגנה נגד ניאו נאצים באירופה
הפגנה נגד ניאו נאצים באירופה
צילום: iStock

חמישה קצינים במשטרת פרנקפורט הקימו תא ניאו נאצי ושלחו איומים למשרדה של סדה בסאי-אילדיז, עורכת דין גרמניה ממוצא טורקי שהתפרסמה לאחר שייצגה קורבנות של פשעי שנאה וניאו נאצים, ואף איימו "לשחוט את בתה" בת השנתיים.

חמשת השוטרים הגרמנים הצליחו לאתר את פרטיה של עורכת הדין במאגר המידע המשטרתי, ושלחו אליה הודעה בפקס בה הוזהרה "לעזוב את גרמניה או להסתכן בכך שבתה בת השנתיים תישחט בקרוב".

המכתב כלל את כתובתה של אילדיז ונחתם במילים NSU 2.0. הרשויות בגרמניה סבורות כי מדובר בארגון שהוקם במטרה לחקות את פעילותו של התא המחתרתי הניאו נאצי NSU שחבריו הואשמו והורשעו ברצח של לפחות עשרה אנשים בין השנים 2000 עד 2007, מתוכם תשעה מהגרים טורקיים.

עורכת הדין אילדיז ייצגה שניים מקורבנות פשעי השנאה והניאו נאציזם של חברי ארגון NSU הקודם, שחלקם נידונו למאסר עולם על פשעיהם.

"אני רגילה לקבל איומי מוות מקיצוניים וניאו נאציים, לפעמים אפילו 50 ביום אחד. בדך כלל אני מתעלמת מהם, הפעם העובדה שהזכירו במכתב את בתי וכתובתי גרם לי להרגיש כי זה הלך רחוק מדי. לא הבנתי מאיפה יש לשולחי המכתב את הפרטים האלו, ולכן פניתי למשטרה", סיפרה עורכת הדין שספגה את האיומים מהשוטרים הגרמניים.

לאחר חקירה התברר כי מי שעומדים מאחורי מכתב האיומים הקשה הם חמישה קצינים במשטרת פרנקפורט, שהיו בעלי גישה למסד הנתונים המשטרתי.

בדיקה של הטלפונים הניידים שלהם גילתה תכתובות שכללו תמונות של היטלר וסמלים ניאו נאציים אחרים. כל החמישה הושעו מתפקידם עד לסיום החקירה.