חברון
חברון Photo by Wisam hashlamoun/FLASH90

שדולת ארץ ישראל בכנסת תערוך מחר (שני) כנס תמיכה בהתיישבות היהודית בחברון, כתגובה לכנס שיתקיים יום למחרת על ידי מרצ בקריאה לגרש את היהודים מחברון.

חברת הכנסת לשעבר אורית סטרוק, תושבת חברון ומרכזת פעילות השדולה בכנסת, אומרת לערוץ 7 כי הקריאה של מרצ לגרש את המתיישבים מחברון תקבל מחר תשובה הולמת, "האנשים שקוראים לנקות את חברון מיהודים הם שולים שבשוליים.

"במרצ כנראה מריחים בחירות ורוצים להראות לבוחרים שלהם שהם עושים משהו, אבל אנחנו נוכיח מחר בכנס שיגיעו אליו חברי כנסת, שרים וראשי מפלגות שאנחנו זוכים לתמיכה רבה ועם ישראל מזדהה עם היישוב היהודי בחברון שאמנם הוא עדיין קטן אך מי שנמצא כאן נמצא בשליחות העם".

סטרוק מעידה כי יחסית לממשלות הקודמות, הממשלה הנוכחית עשתה לא מעט עבור חברון, ''גם ברובע חזקיהו, וגם בהרשאה לתכנון בשוק. כמו כן חיזוק המורשת באתר ארכיאולוגי שנפתח בתל חברון, קידום פרויקטים של מורשת בחברון ותגובה הולמת להחלטה ההזויה של אונסקו שחברון היא עיר מורשת פלשתינית".

סטרוק מקווה שבכנס מחר תצא שוב הקריאה להפסיק את המנדט של משקיפי TIPH בחברון, "מה שעומד במרכז תשומת הלב זה האם להאריך את המנדט של משקיפי TIPH בחברון שנמצאים כאן הרבה מדי זמן, זה כח זמני שפועל כאן מאז הסכם חברון האומלל שקרס והם כאן כבר 22 שנה.

''רק לאחרונה נחשפה הפעילות האנטי הישראלית שלהם, הם פועלים באופן מאורגן להכפיש את מדינת ישראל ולהציג אותה כמדינה שהוקמה בעקבות פעילות טרור. הם אינם משקיפים אובייקטיבים והגיע הזמן לסיים את המנדט שלהם", דורשת סטרוק.