לראשונה: קנס כספי על ניכור הורי

הצעת חוק חדשה קובעת כי הורה שמונע מהורה אחר לפגוש את ילדיהם המשותפים ייאלץ לשם קנס בגובה 3000 ש''ח.

חזקי ברוך , ט"ו בטבת תשע"ט

ח"כ אוסנת מארק
ח"כ אוסנת מארק
צילום: יצחק הררי, דוברות הכנסת

ח"כ הילה אוסנת מארק (הליכוד) הגישה הצעת החוק חדשה שתקבע כי אישה שמונעת מהגרוש שלה לפגוש את ילדיהם המשותפים, תיקנס בקנס כספים בגובה 3000 ש''ח. החוק יחול גם על גבר שמונע מגרושתו לפגוש את ילדיהם.

ח"כ מארק הסבירה כי ''לאור אוזלת היד של המערכת היה צורך בחוק אשר יגרום להורה המנכר לחשוב פעמים לפני שיפעל בצורה אשר גורמת נזק קודם כל לילדים.

"הצעת החוק נותנת לבתי המשפט את הכלים להשית קנס מרתיע של 3000 ש"ח לכול הפרה, השתה של הוצאות ההליך המשפטי על הצד המנכר, הפנייה לטיפול יעודי של גורם מוסמך לטיפול בניכור וגולת הכותרת - לראשונה ניתן יהיה לקזז את הקנס מתשלום המזונות", סיפרה.

לדבריה, ''לא יתכן שהורה יחליט מכל סיבה שהיא שילדו לא יפגוש את ההורה השני או יסית כנגדו יהיו הסיבות אשר יהיו. הגיע הזמן לעשות סוף לתופעה הזאת אשר לצערי גרמה ללא מעט הורים לשלוח יד בנפשם מהצער שאינם רואים את ילדיהם והמערכת לא עמדה לצידם''.

ח"כ מארק שעבדה כעורכת דין בתחום במשפחה, מספרת על מקרים רבים של ניכור הורי. "היום זהו יום מכונן מבחינתי, כעורכת דין שעסקה שנים בתחום המשפחה ראיתי אין ספור מקרים מעין אלו ולכן הנושא קרוב לליבי ולא ארפה עד אשר ההצעה תעבור ותהפוך לחוק.

"הצעת החוק הינה הצעת חוק חוצה מגזרים ומגדרים ומפלגות, מיועדת בראש ובראשונה לטובת הילדים בלבד", הדגישה.