יורם הלוי
יורם הלויצילום: קובי ריכטר/TPS

מפקד מחוז ירושלים, ניצב יורם הלוי, הודיע לשר לביטחון הפנים גלעד ארדן כי הוא פורש מהמירוץ למפכ"לות ומתפטר ממשטרת ישראל.

על פי מקורבי הלוי, הוא אמר לשר ארדן כי אין בכוונתו להיות חלק מהביזיון בסאגת מינוי המפכ"ל, כלשונו, ועל כן הוא פורש מהמשטרה.

''אלשיך עשה לו רצח אופי והוא היה מוכן להתמודד מול כל טענה בועדת גולדברג, אף מועמד לא מתקרב לעשירית ממה שנתן למדינה", הוסיפו מקורביו של ניצב הלוי בשיחה עם אתר "הארץ".

יורם הלוי בן ה-55 מכהן כמפקד מחוז ירושלים מאז פברואר 2016. קודם לכן שימש כמפקד משמר הגבול, מפקד יחידת להב 433, מפקד מג"ב ירושלים ומפקד הימ''מ.

ח"כ מיקי לוי (יש עתיד), לשעבר מפקד מחוז ירושלים, טען לפני ימים אחדים כי ההחלטה שלא למנות את הלוי לתפקיד המפכ''ל היא החלטה פוליטית.

"אני לא מקדם אף מועמד, אך לדעתי יורם הלוי מכהן כבר עשר שנים ניצב בדרגתו ועשה שישה תפקידי ניצב. ההחלטה לא למנות אותו היא פוליטית". בראיון לרשת ב' הסביר ח"כ לוי כי "הלוי אינו נוח לפוליטיקאים. הוא קצין קשוח ואיכותי. הוא ישר דרך. אי אפשר לעצב אותו כמו פלסטלינה".

על הטענה שלפיה בבית ראש הממשלה היו רוצים במינוי של הלוי לראשות המשטרה, ענה מיקי לוי כי מדובר ב"קשקוש מקושקש. זו טענה שמעולם לא הוכחה מצד אנשים שמפריחים דברים לאויר, שלא ראויים אפילו להתייחסות".