סמוטריץ': זה "חוק דינה זילבר"

הוק החטיבה להתישבות 2 אושר לקריאה ראשונה, "חוק החטיבה להתיישבות נועד לאפשר את המשך הבנייה בהתיישבות הכפרית ביהודה ושומרון".

ערוץ 7 , ט"ז בטבת תשע"ט

וועדת חוקה אישרה עכשיו את הכנתו של חוק ניהול והקצאת מקרקעין באזור יהודה והשומרון על ידי החטיבה להתיישבות לקריאה ראשונה.

ח"כ סמוטריץ', מגיש החוק, ציין "ייתכן וראוי לקרוא לחוק - חוק דינה זילבר. החוק הזה נולד בעקבות חוות דעתה של עורכת הדין דינה זילבר שביקשה לקעקע את פעילותה של החטיבה להתיישבות".

לדבריו, "במשך 50 שנה ניהלה החט"ל את המקרקעין בהתיישבות הכפרית ביהודה ושומרון. לפני כשנתיים פתרנו בחוק את הנקודה הראשונה עליה הצביעה עו"ד זילבר והסדרנו את מעמדה החוקי של החטיבה. כעת, מחוקקים את ההמשך שתסדיר את ניהול המקרקעין".

"חוק החטיבה להתיישבות נועד לאפשר את המשך הבנייה שהתקיימה בהתיישבות הכפרית ביהודה ושומרון לאורך כל השנים וזאת למרות הגלגלים שניסו לתקוע המשפטנים בהתפתחות של ההתיישבות ביהודה ושומרון", הוסיף סמוטריץ'.

"כמו כן, כחלק מתהליך הנורמליזציה של תהליכי הבנייה ביהודה ושומרון לראשונה יחויבו האזרחים לשלם על הקרקע לפי שומה של השמאי הממשלתי בדיוק כפי שקורה בישראל הקטנה. החוק הזה הוא חלק מההסכמים הקואליציונים ואני מודה לחברי ח"כ ניסן סלומינסקי על ההתקדמות היום בוועדה. נמשיך לפעול למען ההתיישבות כפי שהתחייבנו לבוחרינו", הדגיש סמוטריץ'