מברכת. תמר זנדברג
מברכת. תמר זנדברגצילום: ערוץ 7

יו''ר מרצ, ח''כ תמר זנדברג, בירכה בצהריים (שני) על הודעת ראשי הקואליציה כי בכוונתם להקדים את הבחירות ל-9 באפריל 2019.

''ברוך שפטרנו מעונשה של זו. הגיע זמנה של הקואליציה הזאת להתפזר, וזמנה של ישראל לעתיד טוב יותר'', אמרה זנדברג.

ח"כ איציק שמולי (המחנה הציוני) בירך אף הוא על ההודעה, "פירוק הממשלה היא הודעה משמחת עבור אזרחי המדינה. הממשלה הרעה הזו הביאה לאובדן הביטחון וההרתעה, לבידוד מדיני וגם בצד החברתי לפגיעה באוכלוסיות רבות. כל תכלית קיומה כיום היא החרבת הדמוקרטיה ושלטון החוק ומתן מקלט והגנה לשחיתותיות של ראש הממשלה. הגיע הזמן להחליף אותה".

ח"כ מרב מיכאלי (המחנה הציוני) הביעה שמחה על כך ש"הממשלה הגרועה ביותר שכיהנה כאן הולכת הביתה. מדינת ישראל צריכה שיקום מאסונות השלטון הזה, ומהר. שלטון מושחת שחירב את הדמוקרטיה, מכר את הביטחון שלנו והוביל אותנו לבידוד מדיני ולגרעון כלכלי. המחנה הציוני יהיה כאן כדי לבנות מחורבות הדמוקרטיה את מדינת ישראל מחדש".

ח"כ סתיו שפיר (המחנה הציוני) מסרה "ממשלת נתניהו האחרונה שברה שיאי שחיתות, הובילה יוזמות אפלייה גזעניות, גרמה להעמקה של הפערים הכלכליים בין אזרחי ישראל ומעל הכל, כשלה בשמירה על ביטחון מדינת ישראל. טוב שהולכים לבחירות, ובסופן תיבחר הנהגה שאזרחי ישראל עומדים בראש מעיניה. זה הרגע שבו צריך לאפסן את האגו וליצור חזית להחלפת השלטון ולהצלת הדמוקרטיה, החופש והשפיות הישראלית".

יו"ר סיעת המחנה הציוני ומרכז האופוזיציה יואל חסון, פרסם הודעה ובה ציין, "מברכים על הקדמת הבחירות שעון החול לסיום כהונתו של בנימין נתניהו יצא לדרך!"

"ישפוט הציבור איזו ממשלה הוא רוצה: ממשלה של תקווה או קיפאון, אנחנו קוראים לשאר מפלגות השמאל מרכז לחבור אלינו בהקדם כדי להביא לישראל את התקווה שהיא כל כך מחכה לה", הוסיף חסון.