שרים וח"כים דרשו: לא לחדש מנדט TIPH

כ 300 איש הגיעו לכנס שדולת ארץ ישראל בכנסת לחיזוק היישוב היהודי בחברון. במהלך הכינוס עלתה הדרישה לא לחדש את המנדט של פקחי TIPH.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ט"ז בטבת תשע"ט

שדולת א"י בראשות ח"כ יואב קיש וח"כ בצלאל סמוטריץ קיימה היום (שני) כנס תמיכה, הזדהות ומחוייבות עם היישוב היהודי בחברון.

את הכנס כיבד בנוכחותו יו"ר הכנסת ח"כ יולי יואל אדלשטיין לצד השרים חיים כץ, השר אורי אריאל, השר יואב גלנט, השרה איילת שקד, השר זאב אלקין, השר אופיר אקוניס, השר אריה דרעי, סגנית השר ציפי חוטובלי וסגן השר אלי בן דהן.

חברי הכנסת שהשתתפו היו אבי דיכטר, אמיר אוחנה, אסנת מארק,אורן חזן, מוטי יוגב, מיקי זוהר, נורית קורן, שרן השכל וניסן סלומיאנסקי, זאת לצד אישי ציבור ובהם יו״ר מועצת יש״ע חננאל דוראני, ראש המינהלת המוניציפאלית בחברון אברהם בן יוסף, ראש מועצת בנימין ישראל גנץ, מנכ״ל מועצת יש״ע יגאל דלמוני, ראש מועצת שומרון יוסי דגן וראש מועצת קרית ארבע אליהו ליבמן.

הנוכחים הביעו הזדהות עמוקה עם שורשי העם היהודי בחברון, תמיכה ביישוב היהודי ומחוייבות חד משמעית להמשך קיומה, בטחונה ושגשוגה של חברון, כעיר האבות של כולנו, כחלק בלתי נפרד משיבת עם ישראל לארצו.

יו"ר שדולת ארץ ישראל ח"כ יואב קיש פתח את הכינוס ואמר, "מחר יש כנס של ארגונים משמאל נגד היישוב היהודי בחברון ולכן בדיוק בשביל זה באנו לחזק את חברון ואת הציבור הלאומי. חברון לב לבו של העם היהודי, חלק בלתי נפרד מארץ ישראל ועם ישראל. אנחנו נמשיך לחזק את הריבונות בוודאי איפה שקבורים אבותינו ואמותינו של העם היהודי. יש לנו מחוייבות לחזק את השורשים של העם היהודי במקום. הבית הזה מסתכל על תושבי הייהושיב היהודי כשליחים. בסוף דצמבר צריך להחליט אם להאריך את המנדט של טיף (TIPH) ואני רוצה להוציא קריאה - הגיע הזמן לשלוח אותם חזרה למדינות מהם באו הם לא עושים שום דבר חוץ מנזק. טיף מזמן מילא את מלאכתו. הייתי נותן לטיף - טיפ ללכת הביתה".

יו״ר שדולת א״י ח״כ בצלאל סמוטריץ אמר, "חברון היא נייר לקמוס. מה שקורה בחברון מלמד על הדופק היהודי שלנו. בשמאל מבינים מצויין שאם חברון תגדל ותתפתח ההתיישבות כולה תגדל ותתפתח ולכן הם משקיעים בחברון, אבל הם ימשיכו לצעוק ולקטר ואנחנו נמשיך לבנות ולהגיע בהמונינו ולהתחבר לשורשים אני מודה למתיישבים שעושים שם דברים נפלאים ולחברים בבית הזה שמביעים מחוייבות חד משמעית לחברון ועל בסיס זה מחויבות".

יו״ר הכנסת ח״כ יולי אדלשטיין ציין, "השמאל מארגן מחר את הכנס 'חברון תחילה'. הם מנסים לפגוע בחברון כי חברון היא הלב- לב היישוב היהודי בארץ. כל מי שראה את עשרות אלפי היהודים בשבת חיי שרה מבין מה היא חברון בשביל עם ישראל. התכנסנו כאן כדי לחזק את חברון של כולם כי רק חברון שלנו יבטיח לה את הסטטוס שהיא ראויה לו - חברון עיר האבות של כולם. רק אנחנו יכולים לפתח את חברון של דו קיום. בעז״ה נראה ביישוב היהודי בחברון מתפתח ומשגשג".טוען....