צפו: הטריק שייתן לכם חניה בחינם

סרטון חדש מראה טריק מפתיע שיעניק לכם חניה חינם בכל חניון אפשרי אם רק תנהגו במכונית הנכונה

מתנאל ראט , ט"ז בטבת תשע"ט

פס המתכת הבודד שמפריד ביניכם לחניה חינם
פס המתכת הבודד שמפריד ביניכם לחניה חינם
צילום: iStock

מכוניות הספורט תמיד עושות רושם. הן מעוצבות, אלגנטיות ובעיקר יקרות. אבל, סרטון שרץ ברשת מראה שייתכן שדווקא הן יכולות לחסוך לכם את מחיר החניה.

לא ברור מי עלה על זה ראשון- אבל בזמן האחרון רצים ברשת יותר ויותר סרטונים שמראים כיצד המכוניות היוקרתיות הנמוכות יכולות פשוט לדלג על מחסום החניה ולחנות בחינם. בתחילה, הנהגים רק מתקרבים למחסום, ואולי אפילו חושבים לשלם, אבל ככל שמתקרבים למחסום הם מבינים שניתן פשוט להמשיך לנסוע מתחתיו ולחנות ללא תשלום.

הגובה הסטנדרטי של מחסומי החניה הוא כמטר ארבעים, קצת מעל הגובה הממוצע של מכוניות הספורט. דגמי מכוניות ספורט, כמו למבורגיני אוונטדור או לוטוס אליס, מתנשאים לרוב לגובה של עד מטר ו30 ס"מ בלבד, בדיוק הגודל המתאים לנסיעה חלקה מתחת למחסום.

אבל למרות שהסרטונים הרבים מראים שהדבר הפך כבר לתופעה של ממש, כנראה שהחניונים לא ישנו בקרוב את גובה המחסום. עלות החלפת המחסום יקרה יותר מהכנסות החניות, ובנוסף היא עלולה לגרום לבלבול אצל שאר הנהגים. "פשוטי העם" שנוהגים במכוניות רגילות בגובה של כמטר וחצי, יתקשו להבחין במחסום בגובה של מטר בלבד ועלולים אף לשבור אותו בטעות.

אמנם, עדיין לא ברור למה אנשים שיכולים להרשות לעצמם רכב שעולה 200 אלף דולר מנסים להתחמק מלשלם דולר על חניה, אבל כנראה שדברי קהלת- "אוהב כסף לא ישבע כסף", רלוונטיים גם לימינו.רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם