הטייסים חוגגים את קבלת הדרגה
הטייסים חוגגים את קבלת הדרגה צילום: דובר צה"ל

בבסיס חיל האוויר בחצרים התקיים היום (שני) טקס הענקת דרגות קצונה לבוגרי קורס טיס מחזור 177.

הטקס נערך במעמד מפקד בסיס חצרים, תת-אלוף אביעד דגן, מפקד בית הספר לטיסה, אלוף-משנה י' ובנוכחות משפחות, חברים ואנשי חיל האוויר.

הטקס מסכם שלוש שנות הכשרה לתפקיד הקצין, הכשרת טייס ולימודים לתואר אקדמי מטעם אוניברסיטת "בן-גוריון".

מפקד בסיס חצרים תת-אלוף דגן אמר לבוגרים, "שלוש השנים האחרונות כאן בבסיס חצרים, אליו הגעתם אליו כפרחי טיס צעירים, עיצבו אתכם. מצעדים מהוססים ראשונים ביום הקליטה ועד לעמידה הבטוחה שלכם מולנו בטקס משמעותי זה".

"בעמידתכם ובמבטכם אני חש שילוב נפלא של סיפוק ולב מתמלא לצד רצון עז לפרוץ קדימה, להצטיין ולממש את עצמכם כלוחמי צוות אוויר. האלפים הנמצאים מאחוריי על הטריבונות, עשרות אלפי אנשי חיל האוויר ברחבי ישראל, וכלל אזרחי המדינה נושאים אליכם עיניים. נשיאת עיניים זו הינה ציווי לכם, לקחת את המושכות, להיות דור העתיד של חיל האוויר, להצטיין ולהוביל. החיל כולו ישאב כוחות ואנרגיה רעננה מעשייתכם", הוסיף דגן.

מפקד בית הספר לטיסה, אלוף-משנה י', הוסיף כי "אתם מכירים היטב את תפקידכם כלוחמים אוויריים, אתם כעת אנשי מקצוע מיומנים, טייסים, נווטים ומכוננת, חדי חושים ומהירי החלטה. עזים ומקצוענים, תדעו להילחם בתנאים קשים, להוביל ולנצח. המשיכו לשייף מיומנות זו, ללמוד ולהעמיק, להפוך את הטיסה לחלק מכם, ואת הלוחמה האווירית לאומנותכם".

"אתם עומדים כאן היום על מגרש המסדרים ומגשימים חלום של אנשים רבים שלא הצליחו להשלים את כל הדרך הארוכה שעשיתם. שמרו על דרך ארץ, וזכרו שגם כשהמטוס שלכם ממריא לאוויר, נכון שהרגליים שלכם יישארו על הקרקע", סיכם אל"מ י'.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו