בשורה לעובדי קוקה-קולה ישראל

ההסתדרות והחברה המרכזית לייצור משקאות קלים חתמו על שלושה הסכמים המשפרים משמעותית את שכרם ותנאי העסקתם של כ-2,400 עובדים.

ערוץ 7 , י"ז בטבת תשע"ט

בשורה לעובדי קוקה-קולה ישראל-ערוץ 7
קוקה קולה
צילום: פלאש 90

ההסתדרות וקבוצת החברה המרכזית לייצור משקאות קלים חתמו על שלושה הסכמים קיבוציים לכ-2,400 עובדי קבוצת קוקה-קולה ישראל.

מדובר בהסכם ראשוני לכ-600 עובדי המכירות, אשר הצטרפו לראשונה להסתדרות, בהם מנהלי לקוחות, מקדמי מכירות, נציגי גיוס לקוחות, מתאמי הפצה וקופאים. לצדם חודשו שני הסכמים קיבוציים: האחד לכ-1,400 עובדי הפצה, בהם נהגי משאיות, עובדי חלוקה, מלגזנים, מחסנאים וחשמלאים, והשני לכ-400 עובדי ייצור.

ההסכמים נחתמו במשרדי קוקה-קולה בבני ברק. בין סעיפי ההסכם הראשוני של עובדי חברת המכירות, וההסכמים המחודשים של עובדי ההפצה והייצור: תוספות שכר בשלוש פעימות בסכומים משתנים, בהתאם לתפקיד ולוותק; תשלומים מיוחדים לכוננויות וקריאות פתע לעבודה; תוספות שכר משמעותיות לעובדי משמרות; מענק הוקרה מיוחד לכל העובדים שצברו ותק של 25 שנים בחברה, והחזרים כספיים נוספים. ההסכמים כוללים גם הוספת מגוון רחב של פעילויות רווחה שנתיות לעובדים ולמשפחותיהם.

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, אמר "אני מברך את הצדדים על חתימת ההסכמים, בהם ההסכם החדש של מאות עובדי המכירות. העובדים הם שותפים מלאים להצלחתה של החברה. תודה לכל מי שנטלו חלק במשא ומתן".

מנכ"ל החברה המרכזית למכירות והפצה, ניר לוינגר, אמר "ההסכם מסדיר את יחסי העבודה המצוינים המתקיימים בקבוצת החברה המרכזית לאורך עשרות שנים, ומבוססים על כבוד הדדי, הבנת צרכים, יכולת גמישות ובעיקר המחויבות של כולנו לתרום להצלחת החברה ולהצלחתו האישית של כל אחד מהעובדים שלנו. תודה גם לשותפינו בהסתדרות על התהליך המבורך לגיבוש ההסכם".