יורם שפטל
יורם שפטל צילום: אלירן אהרון

עו''ד יורם שפטל מנתח בשיחה עם ערוץ 7 את התרוממות בני גנץ בסקרים על אף שהרמטכ''ל לשעבר כלל לא הכריז רשמית על הצטרפות לפוליטיקה ולא הציג את מפלגתו החדשה.

"אנחנו לא יודעים כלום עליו אבל זה מספיק לאספסוף החילוני האשכנזי הוותיק בארץ להעניק לו 12 מנדטים", אמר שפטל.

''בימים אלה של קמפיין הגנרלים ואנשי ביטחון תבוסתניים שכנראה ממומנים על ידי גורמי חוץ שזה סוג של בגידה פוליטית, הם מדברים על גירושין מהפלסטינים, זה הפרצוף של גנץ. חוץ מזה שהוא היה מפקד כושל בכל התפקידים שהוא היה החל מהפקרתו של החייל מדחת יוסף. גנץ היה אז מפקד אוגדה שבלוני עלוב".

שפטל לא מתרשם מכתב האישום נגד יו"ר לשכת עורכי הדין ובטוח שיש מי שמבקש ''לחסל'' את עורך הדין אפי נוה בשל פעילות השמרנית בוועדה למינוי שופטים.

"מבחינת משפטית אין ספק שיש כאן עבירה, יחד עם זאת יש סעיף בספר החוקים שנקרא 'זוטי דברים'. כאשר נעשה מעשה שיש בו עבירה פלילית אבל נזקו אפס ואין לו עבר פלילי לכן אם היו שוקלים לגופם של דברים לא היו מגישים כתב אישום.

"אז למה בעצם הגישו? מי שחושב שבפרקליטות שוקלים רק לגופו של עניין כנראה חיי במאדים, יש פה סיכול ממוקד של הממסד המשפטי שתמיד עושה שימוש לרעה בסמכויות שלו כדי לחסל את יריביו הפוליטיים, וכן - הממסד המשפטי הוא פוליטי''.

לדברי שפטל, עו"ד אפי נוה הצטרף לרשימת הקורבנות הפוליטיים, כלשונו, לצד אביגדור קהלני, יעקב נאמן, רפאל איתן ועוד. ''לכן הוא הוא משלם את המחיר בכתב האישום שנועד לחסל אותו לפחות בהיבט שלא יראו בוועדה למינוי שופטים".

עו"ד יורם שפטל תוקף אבי גבאי, יו"ר המחנה הציוני. "הוא מוביל את הכנופיה האנטי הציונית שמזהמת את הציונות בכך שהיא קוראת לעצמה המחנה הציוני והוא מוביל אותם לעבר מספר מושבים חד-ספרתי".

"לפיד לא מצליח להתרומם מהתבוסה הקשה שלו מהבחירות הקודמות", מעריך שפטל.

הוא מציע למפלגת הבית היהודי שלא לתקוף ישירות את ראש הממשלה בנימין נתניהו. "אני כמעט בטוח שהבית היהודי יגיע למספר מנדטים דו ספרתי בבחירות האלו ולדעתי הם צריכים להתמקד במתקפה על אלו שמצבעים ללפיד, שמה לדעתי הם יכולים לקחת שניים-שלושה מושבים ואפילו ארבעה מושבים.

''אני לא ממליץ להם להיכנס לעימותים עם נתניהו כי כל מי שנכנס לעימותים עם נתניהו יוצא עם ידיו על ראשו", מזכיר עו"ד שפטל.

סיכול ממוקד של הממסד המשפטי