1113 דירות אושרו לבניה ביו"ש

ההחלטות התקבלו בישיבת ועדת המשנה להתיישבות של מועצת התכנון העליונה ביו"ש שנערכה היום. כמו כן אושרו מספר תכניות למבני ציבור.

ערוץ 7 , י"ז בטבת תשע"ט

בנייה בגוש עציון
בנייה בגוש עציון
צילום: גרשון אלינסון, פלאש 90

ועדת המשנה להתיישבות של מועצת התכנון העליונה ביו"ש אישרה היום (שלישי) למתן תוקף תכניות לבניית 1113 יחידות דיור ביהודה ושומרון.

בנוסף אישרה הועדה את הפקדתן של תוכניות לבניית 488 יחידות דיור. מדובר בהליך ביניים ולא באישור שמשמעותו מעשית. כמו כן אושרו מספר תכניות לבניית מבני ציבור בכמה ישובים.

ראש המועצה האזורית גוש עציון שלמה נאמן בירך על אישורי הבניה "ביישובי המועצה נווה דניאל, מיצד וכרמי צור ובנוסף לכך הסדרת אישור איבי הנחל והסדרת מוסד החינוכי ביישוב גבעות. אני מודה לראש הממשלה בנימין נתניהו על מתן אישורים אלו החיוניים כל כך עבור מפעל התיישבות בגוש עציון".

עוד אמר נאמן, "התרחבות ההתיישבות ביהודה ושומרון מקבלת שדרוג משמעותי וצודק לאחר תקופות ארוכות בעבר של עצירת בנייה ברחבי המועצה. כולנו תקוה שמושגים כמו 'הקפאה' יישארו מושגים היסטוריים בלבד ואנו נוכל לתת אות לבני ובנות התושבים הממשיכים ולתושבים חדשים לקחת חלק משמעותי בקהילה בגוש עציון".

"זהו מסר חשוב לכל אלה שמחבלים בשגשוגה ובהצלחתה של ההתיישבות המנסים פעם אחר פעם לשבש את הצמיחה של מפעל התיישבות הפורח. נאחל שזו היא רק תחילתה של פריחת בנייה שתהיה הבשורה לעוד יישובים נוספים שירצו בכך. לאחר הפינוי הקשה בנתיב האבות ביוני האחרון, אנו זוכים עכשיו לבנייה וצמיחה וככה נמשיך", הוסיף.