מיקי זוהר
מיקי זוהר צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יו"ר ועדת הכנסת, ח"כ מיקי זוהר (ליכוד), הסביר אחר הצהריים (שלישי) בנאום במליאת הכנסת מדוע התנגד לאשר את פיזור הכנסת בחקיקת בזק.

"מחר נעלה בועדת הכנסת את בקשת הממשלה לפיזור הכנסת לפטור מחובת הנחה כדי שתובא לקריאה ראשונה אח"כ אשמח שישמעו לעצתי ויפזרו את הכנסת ב-8 בינואר", ציין זוהר.

לדבריו, "מועד הבחירות שהובא לפניי הוא 9.4 ואין לי כוונה לדחות את זה. אני חושב שלרוץ לבחירות זה לא הדבר הנכון אך אם זה מה שהוחלט נממש את מועד הבחירות".

"אבל - כדי לקבוע מועד לבחירות צריך לעשות זאת 90 יום לפני הבחירות. זה לא חייב לקרות לפני ה- 9.1 ישנם דברים שמתחוללים בכנסת ואם לא נסיים אותם נפגע באזרחים ובציבור מאוד גדול שהחוקים ישפיעו עליהם", טען זוהר.

זוהר סיפר עוד, "אני הסברתי ליו"ר הקואליציה ולראש הממשלה. פיזור הכנסת יקרה, אך אין צורך שזה יקרה אד הוק. עם כל הכבוד לועדת ההסכמות יש דברים יותר חשובים מגחמות של פוליטיקאים. לפזר את הכנסת מיידית זה לא חכם ולא אחראי. אני חושב שועדת ההסכמות צריכה להיפגש לפחות אחרי קריאה ראשונה בחוק פיזור הכנסת ולא לפני".

"אני בא ואומר לכם. פיזור הכנסת צריך להתקיים בדקה ה- 90 ולא כעת כדי שנוכל עד אז להמשיך לשרת את הציבור", הדגיש זוהר את עמדתו.