אלעד: נדחתה העתירה נגד תוצאת הבחירות

בית המשפט לעניינים מנהליים בלוד דחה את הערעור שהוגש נגד תוצאות הבחירות בעיר אלעד

מיכל לוי , י"ז בטבת תשע"ט

העתירה נדחתה. פרוש
העתירה נדחתה. פרוש
צילום: אהרון קרון, פלאש 90

בית המשפט לעניינים מנהליים בלוד דחה את ערעור הבחירות שהוגש נגד תוצאות הבחירות בעיר אלעד בהן נבחר ברוב גדול נציג 'אגודת ישראל' ישראל פרוש.

המערער טען כי הבחירות הוטו בשל הקצאות שניתנו לבתי כנסת בעיר ולקהילות שונות.

בדיונים שנערכו בבית המשפט, הסבירו ראש העיר ועורכי דינו, כי לאורך השנים בין כאשר כיהן בסגן ראש העיר וכיו"ר ועדת ההקצאות ובין כשכיהן חמש שנים כראש עיר, פעל להסדרת נושא ההקצאות לבתי הכנסת ומוסדות החינוך בעיר.

זאת עשה פרוש עד החודשים האחרונים לפני הבחירות, בין השאר משום שמוסדות החינוך נדרשים לקבלת הקצאות לפני תחילת שנת הלימודים.

המערער טען כי קהילות שונות שתמכו בראש העיר קיבלו אישורי הקצאות והחלו לבנות בתי כנסת, בתמורה לדבריו לתמיכה בראש העיר. בערעור אף נטען כי גדולי ישראל קיבלו את החלטתם לתמיכה בראש העיר בשל אותן הקצאות.

השופט דחה את הערעור כאמור, בין השאר כאשר כתב כי המערער "זרק מספרים באוויר" כדי לנסות להוכיח הטיית בחירות.

לגבי רשימת ההקצאות שאושרה כותב השופט, "רוב הגופים שההקצאות הללו נעשו לטובתם, אינני יודע מי הם ולאיזו קהילה הם משתייכים, והמערער לא פירט ענין זה".

בתגובת ראש העיר לבית המשפט הוא אכן פירט את הרשימה, ובה קהילות מכל העדות והחוגים. פרט שכאמור הוסתר על ידי המערערים. לסיום חייב השופט את המערער בתשלום הוצאות המשפט.

ראש העיר ישראל פרוש אמר לאחר ההחלטה, "אני מברך על כך שבית המשפט דחה את הערעור הקנטרני באשר לתוצאות הבחירות בעיר אלעד בה נבחרתי ברוב גדול לעמוד שוב בראשות העיר בשליחותם של גדולי ישראל שליט"א.

"בעשור האחרון, הן כיו"ר ועדת ההקצאות והן כראש העיר פעלתי להסדרת הקצאות למאות קהילות ומוסדות חינוך בעיר. בית המשפט עצמו עמד על כך שהמערער הסתיר את זהות חלק גדול מהקהילות שקיבלו הקצאות, למרות שאינן נמנות על תומכיי בבחירות. כפי שנהגנו עד כה, נמשיך גם בעתיד, לדאוג לכלל הקהילות בעיר, ללא הבדל של מוצא, עדה או השתייכות פוליטית", הוסיף.