ח"כ ג'מאל זחאלקה
ח"כ ג'מאל זחאלקה צילום: FLASH 90

ח''כ ג'מאל זחאלקה (הרשימה המשותפת) לא יתמודד בבחירות לכנסת הבאה וצפוי להכריז על כך באופן רשמי במהלך היום (רביעי), בנאום שיישא במליאת הכנסת.

ח"כ מיקי זוהר מהליכוד ששמע על החלטת זחאלקה אמר לו בתגובה "כולנו באושר ושמחה וכולנו מרוצים מכך שאתה לא נשאר בכנסת".

החלטתו של זחאלקה,יו"ר מפלגת בל"ד, לפרוש מהמערכת הפוליטית התקבלה ככל הנראה בשל התקנון של המפלגה שקובע כי חבר כנסת יכול לכהן ארבע קדנציות בלבד. זחאלקה מעריך שיתקשה לעקוף את התקנון ולכן מעדיף להודיע מעצמו על פרישה.

זחאלקה השתולל בכנסת

זחאלקה, יו"ר מפלגת בל"ד, מרבה לצעוק על חברי כנסת מהמחנה הלאומי שמקדמים חוקים לטובת ההתיישבות ביהודה ושומרון או חוקים שעלולים לפגוע בציבור הערבי לטענת זחאלקה.

בחודש יוני האחרון זעם ח"כ זחאלקה על חוק המואזין וצעק "אתם גזענים ופשיסטים, אתם מחפשים רק מוות". ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי) שיזם את חוק המואזין השיב לו "לך לפרלמנט בסוריה, טרוריסט".

בספטמבר 2015 התפרץ זחאלקה על ח"כ סתיו שפיר ומפלגת העבודה. "אתם האבא והאימא של הגזענות. נישלתם אדמות כדי לבנות קיבוצים. התנועה שגירשה את הפלסטינים מאדמתם, שנישלה אותנו הרבה יותר מהימין, שרצחה עשרות אלפי פלסטינים, והם באים להטיף לנו מוסר".

"הגדילה לעשות אשת הצדק החברתי, חברת הכנסת סתיו שפיר, שמעולם לא דיברה איתי מילה - אפילו לא אומרת לי שלום. אני שקוף בשבילה. הערבים לא קיימים. גזענית, גזענית של השקט, גזענית של ההתעלמות. מאז שאת בכנסת מעולם לא דיברת איתי, שלום לא אמרת לי. אני מנסה בכל כוחי להגיד לך שלום ואת לא עונה, גזענית", אמר.