מנה שמוגשת ב'קפה גן סיפור'
מנה שמוגשת ב'קפה גן סיפור' צילום: לינה מיארה

קפה גן סיפור שנפתח לפני כמה חודשים בירושלים הוא מקום שמקבל אליו בברכה לא רק את המבוגרים, אלא גם את הילדים. שם הם יכולים לאכול ולבלות עם תפריט שמותאם גם להם (מנת "התותים של האריה" למשל), שעות סיפור ובאופן כללי הרבה סבלנות.

***

גם השנה משלבים קניוני עופר ומט"ח ידיים לכבוד שבוע העברית, ומציגים את מלחמת המיילים הניטשת בין העברית והלועזית. עם יד על הלב, מה אתם אומרים: בטרייה או סוללה? כריך או סנדוויץ'? אודם או ליפסטיק? יועץ העברית ירעם נתניהו ממט"ח מספר כי בין המילים ניטש קרב של ממש ובכוחנו אנו, משתמשי השפה, להכריע.

***

'עץ במדבר' הוא ספר חדש של הסופרת והמתרגמת אבירמה גולן והמאיירת רותם טפלו, ובו הן מספרות לגיל הרך את סיפור עלייתו של דוד בן גוריון לנגב. "אין שמחה ותענוג גדולים יותר מלהתחיל מבראשית", כתב בן גוריון לילדים ששאלו אותו מדוע עזב את תל אביב. ספר מלא מסרים כרימון. כינרת זמורה.

***

בלילה שבין י"א לי"ב בשבט תתקיים צעדה לילית בעקבות הל"ה בהדרכתו של אורן מס, אחיינו של דני מס, מפקד הל"ה. הצעדה תצא באחת ושלוש דקות בדיוק, כפי שיצאה השיירה, ותצעד ממושב זנוח ועד מחסום ג'בע, מחסום הל"ה. הצועדים ידונו בסוגיות הקשורות בקבלת ההחלטות של השיירה. מתאים למיטיבי לכת. בתשלום סמלי, יש להירשם מראש: rmass@barak.net.il.