נתניהו עם ראשי הרשויות
נתניהו עם ראשי הרשויות צילום: דוברות

עודד רביבי ראש המועצה המקומית אפרת, דוד לחיאני ראש המועצה האזורית בקעת הירדן ושי אלון ראש המועצה המקומית בית אל, מפרסמים היום (חמישי) הודעת תמיכה בראש הממשלה נתניהו.

ראשי הרשויות מוסיפים ומבהירים כי הפלת ממשלת הליכוד תהיה פגיעה חמורה בהתיישבות.

"לעניין המחרימים, לטעמי הם גורמים נזק להתיישבות, הביטויים שלהם קיצוניים, אני מודאג שיש שם לכאורה כפל לשון שיביא להקצנה של חלק ,אומנם שולי, של המתיישבים" ציין לחיאני. "ראשי ההתיישבות מקבלים יחס חם ואוהד מצד ראש הממשלה ואנשיו, דלת פתוחה והקשבה".

לחיאני הוסיף והסביר, "באתי כדי לכבד, להודות ולהעריך את ראש הממשלה. אמרתי בישיבה שכל אחד מראשי הרשויות יודע מה קרה לרשות שלו בעשר השנים האחרונות, תנופת פיתוח, שגשוג וצמיחה דמוגרפית חסרת תקדים. אין הרגשה יש נתונים עובדתיים. בבקעת הירדן יש אמירה ותפיסת עולם, מי שמחרים אותנו בתוצרת חקלאית אנחנו מחרימים בחזרה. אם יוסי דגן וישראל היו מספיק ישרים היו צריכים לומר, תודה ,לא תודה, אנחנו לבד ולא צריכים את מועצת יש"ע, זה הרבה יותר מכובד מאשר לתקוע סכינים בארגון".

רביבי אמר הבוקר, "אם הליכוד לא יהיה מספיק חזק עלול להתקיים שני תרחישים שלא טובים להתיישבות: הליכוד לא יקים את הממשלה הבאה וזה כבר קרה בעבר והבית היהודי לא יהיה בקואליציה. ראש הממשלה אישר באפרת 1100 יחידות דיור שנמצאות בהליכי בניה ואיכלוס ולידם נבנו בתי ספר וגני ילדים במימון ממשלתי. אמש בישיבה ראש הממשלה אפילו לא הזכיר זאת אבל בתום הפגישה התבשרתי שהליכי התכנון של עוד 8,250 יחידות באפרת קודמו באופן מאד משמעותי. את זה לא השגנו בחרמות, את זה השגנו בעבודה שיטתית של פגישות סדורות ובעבודה מאומצת של כולם".

עוד הוסיף רביבי, "האם אנו רוצים יותר? האם אנו צריכים עוד? האם יש צרכים נוספים? וודאי שכן אך חובה לזכור שבחיים יש פער גדול בין הרצוי ובין המצוי. מנהיג אמיתי יודע לקבוע סדרי עדיפויות ולעשות את המקסימום עם מה שיש. לפעמים כאשר מתעקשים יתר על המידה נשארים ללא כלום".

שי אלון ראש המועצה בבית אל עמד גם הוא לצד ראש הממשלה וציין, "מיד לאחר רצף האירועים האחרונים בגזרת בית אל - בנימין, בקשנו פגישה עם ראש הממשלה שנעתר מיד. ברור שמגיעים ולא מחרימים וגם ברור שאומרים בפגישה הכל ובאופן מכבד וממלכתי. ראש הממשלה קשוב לנו ואני בהחלט יכול להעיד שהוא קשוב להתיישבות. רה"מ רוצה בהמשכיות חיזוק הקשר עם אנשי ההתיישבות. רה"מ עשה ועושה דברים שטובים למען ישראל. ההסתכלות שלי היא במקרו".

"רה"מ הוביל את מדינת ישראל להישגים כלכליים כבירים ואת זה אני אומר כרו"ח וכלכלן. וכך גם הישגים מדיניים. גם בנושא ההתיישבות התקדמנו מאוד ובע"ה עד לריבונות מלאה. דרך אגב 300 הבתים שרה"מ הבטיח לבנות בבית אל הם בתהליך בנייה ובע"ה תוך כשלושה חודשים נראה עבודות בשטח. ורה"מ הבטיח להמשיך ולקדם את בית אל עם יחידות נוספות בסיוע תקציבי להעתקת החטיבה המרכזי למקום אחר במרחב המועצה. בכל הפגישות עם רה"מ השיח פתוח וכן. רה"מ קשוב ורוצה לחזק את ההתיישבות. רה"מ אוהב את המתיישבים, מעריך ורואה בנו המתיישבים חלוצים", הוסיף אלון.

נציין כי דגן, גנץ וליבמן לא מתחרטים על היעדרותם מישיבת ראשי הרשויות ביו"ש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. "לא נתפשר על ביטחון התושבים בשביל תמונה עם ראש הממשלה", אמרו השלושה. ''כדי להביא לחיזוק ההתיישבות נדרשות תשובות אמיתיות ומעשים בשטח. לא דיבורים. ''אנחנו עומדים בתוקף ונמשיך להאבק בעוז וללא משוא פנים על מנת להביא ביטחון לתושבים", הבטיחו.

לא נהיה טפט בפגישה עם ראש הממשלה אלירן אהרון