מ"הייל היטלר" - לכיפה ותפילין: הניאו נאצי שהחליט להפוך ליהודי

עד לפני שנה וחצי יונתן היה לוץ וחלם להשמיד את "שלטון היהודים". בזכות חלום אחד הוא החל להכיר יהודים, מצא אצלם בית והחליט להתגייר

ערוץ 7 , י"ט בטבת תשע"ט

אנטוניה ימין, שליחת תאגיד השידור "כאן" לאירופה פגשה את יונתן. כשמסתכלים היום בפניו של יונתן קשה למצוא זכר לרוע. אבל עד לפני שנה וחצי שמו של יונתן עדיין היה לוץ ובעבר הוא נהג להלל את חיילי ה-SS, האמין באידיאולוגיית הגזע ובירך את חבריו ב"הייל היטלר".

כמו רבים אחרים גם יונתן נחשף לסצנה הימנית קיצונית כשהיה נער. כשהיה בן-14 הצטרף לקבוצת קרטה בברלין ושם הכיר את המאמן שלו שהיה נאו נאצי. יונתן שגדל למשפחה ספורטיבית ממזרח גרמניה שמעלה על נס הישגים וכוח מצא אצל חבריו החדשים בית. עד אמצע שנות ה-20 לחייו לא פגש יונתן יהודי אבל העובדה הזאת לא הפריע לו לפתח אידיאולוגיה של שנאה.

יום אחד יונתן חלם חלום ובו מופיעה המילה קבלה. הוא התעורר למחרת ובודק במה מדובר. יונתן החל ללמוד קבלה, ולנתק את הקשר עם החברים מהבית. בשלב מסוים הוא טס ללונדון כדי לעבוד במרכז הקבלה המקומי.

"זה כמובן היה זמן שעזר לי להחלים", הוא מספר, "יכולתי להשאיר דברים מאחורי, להשאיר מאחורה את העיר. היו לי אנשים חדשים, היו שם רק אנשים חיוביים, אנשים טובים שרצו את הטוב ביותר בשבילי שרצו לעזור לי והיו סבלניים כלפי".

יונתן מספר שהאור, האהבה והאופטימיות שהקיפו אותו מכל עבר גרמו לו להחליט שהוא רוצה להיות יהודי.

בשבועות האחרונים החליט יונתן שהוא צריך להשלים את השינוי. ובעוד חודשיים הוא מתכנן לעלות לישראל. התקווה העיקרית שלו זה שהישראלים ימחלו לו על העבר.